02.03.2021, meniny má
12. septembra 2020

Na železničnej stanici v Seredi sa nastupuje priamo z koľajníc. Ako dopadla kontrola policajtov? Pozrite si video

Na železničnej stanici v Seredi sa nastupuje priamo z koľajníc. Ako dopadla kontrola policajtov? Pozrite si video
Zdroj: Seredsity.sk/FB Polícia SR - Trnavský kraj
reklama

Polícia Slovenskej republiky – Trnavský kraj na svojom Facebooku uverejnila video, v ktorom kontrolujú železničnú stanicu v Seredi. Polícia dostala podnet, podľa ktorého ľudia chodia krížom cez koľajnice namiesto toho, aby použili na to určené úseky. Policajti sa preto rozhodli túto situáciu preskúmať a zaznamenali ju na video.

Kontrola v Seredi dopadla na výbornú

Vďaka podnetu, v ktorom boli železniční policajti upozornení na porušovanie zákona pri prechode cez koľaje a nastupovaní do prichádzajúceho vlaku, sa situáciu v Seredi rozhodli riešiť priamo na mieste železničnej stanice. Po príchode policajtov dorazil aj takzvaný študentský vlak, ktorý premáva z Galanty do Trnavy a využívajú ho predovšetkým študenti na rannú prepravu do školy.

Vďaka prítomnosti policajtov si cestujúci Seredčania dávali pozor a všetci nastupovali zo strany nástupišťa. Rovnako nedochádzalo ani k svojvoľnému prechádzaniu krížom cez koľaje. Policajti pri svojej návšteve zároveň kontrolovali aj nosenie rúšok v interiéri stanice, ktoré bolo v toto ráno rovnako 100 %-né.

V SEREDI SA ÚDAJNE BEHÁ CEZ KOĽAJE KRÍŽOM KRÁŽOM 👮🏻‍♂️🛤️Na základe podnetu sme si to boli overiť a takto to dopadlo.

Uverejnil používateľ Polícia SR – Trnavský kraj Piatok 11. septembra 2020

Prečo nesmieme nastupovať kdekoľvek?

Keďže sprievodca vlaku kontroluje vždy len jednu stranu je podľa prepravného poriadku povinnosťou cestujúceho nastupovať na správnej strane v stanici. Nastupovať z opačnej strany a prekračovať koľaje mimo povolených miest je zakázané. Okrem ohrozenia vlastného života vám v takomto prípade hrozí aj pokuta.

Na záver si s nami pozrite aj ďalšie video, ktoré vám ukáže, prečo by ste mali prechádzať koľaje len v miestach, ktoré sú na to určené. Rovnako treba pristupovať aj v prípade nastupovania do vlaku. Veríme, že Seredčania si budú odteraz dávať väčší pozor, aby nedochádzalo k zbytočným nehodám či ohrozovaniu života.

Upozorňujeme, že video nie je vhodné pre slabšie povahy.

Nejdražší vteřina života

Jsou chyby, ze kterých se můžeme obvykle poučit. Ne však z těch, které se stanou na kolejích! A zaplatíte za ně nejen vy, ale i vaši nejbližší. Buďte opatrní, ať se situace z třetího videa nestane skutečností!

Uverejnil používateľ Správa železnic, státní organizace Piatok 31. júla 2020

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: FB Polícia SR - Trnavský kraj
Zdieľať na Facebooku