25.09.2021, meniny má
26. júla 2021

Nadaný boxer Andrej Csemez z Horných Salíb vyhral na olympijských hrách v Tokiu 1. kolo. Čaká ho náročné osemfinále

Nadaný boxer Andrej Csemez z Horných Salíb vyhral na olympijských hrách v Tokiu 1. kolo. Čaká ho náročné osemfinále
Zdroj: FB Tomi Kid Kovács
reklama

Len 23-ročný boxer Andrej Csemez z Horných Salíb dosiahol obrovský úspech na olympijských hrách v Tokiu, kde zdolal svojho protivníka z karibskej krajiny Trinidad a Tobago na body. Zverenec Tomiho Kid Kovácsa tak postúpil do osemfinále, kde ho čaká zápas s protivníkom Armanom Darčiňanom z Arménska.

Talentovaný boxer je členom známeho KO Box Clubu Galanta. Miestenku do Tokia si vybojoval na európskej kvalifikácii v Paríži postupom do semifinále. Informáciu priniesla RTV Krea.

Vyhral, no uznal aj kvality svojho protivníka

Csemez, ktorého nazývajú aj Bandi, odštartoval svoju olympijskú premiéru v hmotnostnej kategórii do 75 kilogramov. V prvom kole porazil svojho o 12 rokov staršieho protivníka Aarona Solomona Princa 4:0 na body.

„Prvé kolo bolo jednoznačné. Neviem, či sa jeden rozhodca nepomýlil. Štyria prisúdili víťazstvo mne, len piaty súperovi. Je to divné. Napokon som celý duel u žiadneho bodového arbitra neprehral, takže môžem povedať: Bol to náročný protivník, ale víťazstvo jednoznačné.

Na zápas som nastupoval s cieľom, aby som súpera už v úvode viackrát trafil a potom ho zatlačil. V prvom kole ma ani poriadne netrafil. Chcel som pokračovať rovnakým štýlom aj v ďalších dvoch.

Prince pridal, ja som nechcel zbytočne plytvať silami. Na prvý zápas to bol skutočne ťažký súper. Vyhral som a som spokojný,“ povedal pre web olympic.sk.

Zdroj: FB Tomi Kid Kovács

Nezastavili ho ani ťažké životné prekážky

Ako uvádzajú sport.aktuality.sk, Slovensko vďaka nemu zaznamenalo zastúpenie medzi olympijskými povrazmi prvýkrát od roku 1996, keď v Atlante súťažili Peter Baláž a Gabriel Križan.

Medzi jeho ďalšie úspechy patrí bronzová medaila z Európskych hier 2019 v Minsku či 1. miesto na Majstrovstvách Európy z roku 2018. Cesta za triumfom však nebola vôbec jednoduchá. Pred štyrmi rokmi sa musel zotavovať zo zranení, ktoré boli následkom ťažkej autonehody.

Po otrase mozgu a zlomených stavcoch mu lekári nedávali šancu chodiť po vlastných, nieto bojovať v ringu. Jeho odhodlanie s podporou blízkych ho však po troch mesiacoch postavilo na nohy a dokonca o osem mesiacov neskôr začal aj opäť boxovať.

Ďalší zápas sa koná už o pár dní

Duel s arménskym súperom Armanom Darčiňanom ho čaká vo štvrtok 29. júla. Boxer z Horných Salíb sa s Armanom stretol v roku 2019 na Majstrovstvách sveta v boxe v Jekaterinburgu, kde bol porazený 5:0 na body.

„Dnes som o dva roky starší a skúsenejší. Sledoval som Darčiňana na tréningoch. Vyzerá, že za roky sa neposunul výkonnostne vyššie. Teším sa na ďalší zápas, idem doň ešte silnejší ako do prvého a lepšie pripravený,“ doplnil Bandi.

Csemezovi želáme veľa šťastia na olympijských hrách a veríme, že si po štvrtkovom zápase pripíše na konto ďalší fantastický úspech.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: RTV Krea, olympic.sk, sportnet.sme.sk, hashtag.zoznam.sk
Zdieľať na Facebooku