25.09.2021, meniny má
11. septembra 2021

Nájdime im nový milujúci domov. Opustené psíky z OZ Tulák hľadajú nových majiteľov

Nájdime im nový milujúci domov. Opustené psíky z OZ Tulák hľadajú nových majiteľov
Zdroj: OZ Tulák Sereď
reklama

Občianske združenie Tulák v Seredi dlhodobo pomáha domácim miláčikom, ktorí sa nešťastne ocitli v nesprávnych rukách. Tvoria ho dobrovoľníci, ktorí majú svoje rodiny a zamestnanie.

Popri svojich vlastných zvieratách sa rozhodli obetavo pomáhať opusteným a týraným zvieratkám z okolia Serede. Tých však neustále pribúda a každý z nich si zaslúži lásku a opateru. Pomôcť chceme aj my, a preto vám predstavíme psíkov, ktorí hľadajú nový a milujúci domov.

V prípade, že by sa do jedného z nich ihneď zamilovali, neváhajte ich kontaktovať na ich FB stránke OZ Tulák Sereď.

Šanko

Šanko je veľmi milý a úžasný psík. Má približne dva roky a je veľmi učenlivý. Je stredného vzrastu, ale má veľkú silu. Miluje spoločnosť, hračky, maznanie a dlhé prechádzky. Najradšej má hádzanie loptičkou. Ovláda niekoľko povelov a pri správnom vedení sa toho vie naučiť veľmi veľa.

Pri venčení je však trochu neistý a stále v strehu, preto občas neprimerane reaguje na okoloidúcich psíkov. Avšak pri správnom vedení skúsenejšieho človeka to Šanko zvládne. Je naučený na bývanie v interiéri a miluje gauč, preto hľadá domov s prístupom dovnútra.

Zdroj: FB OZ Tulák Sereď

Lisa

Lisa sa našla vyhodená v krabici pri poli ako sotva trojtýždňové a choré šteniatko. Teraz hľadá nový a trpezlivý domov s prístupom dnu, kde zvládnu všetky nezbednosti a vychovajú z nej správneho psíka.

Lisa hľadá domov ideálne so psím kamarátom, aby sa spolu mohli zahrať. Momentálne je vo veku, kedy všetko a všetkých hryzie, preto potrebuje mať veľmi veľa hračiek. Hygienické návyky má celkom slušne zvládnuté. Podmienkou adopcie je aj kastrácia v primeramom veku.

Zdroj: FB OZ Tulák Sereď

Sissy

Sissy našli ako zúboženú a zanedbanú fenku na ulici so zákalom na oboch očkách. Teraz hľadá nový domov na bývanie dnu. Je po hospitalizácii na klinike, bola operovaná a vykastrovaná, nakoľko mala ťažký zápal maternice. Boli jej ostrihané pazúriky a na očká dostala kvapky a mastičky.

Vypuklé očko sa krásne stiahlo a zatiaľ nie je potrebná operácia, no treba to sledovať a v prípade problémov bude treba očko vyoperovať. Sissy však, bohužiaľ, takmer nič nevidí. Je to veľmi tichá a skromná staršia fenka drobného vzrastu. Odhadom má približne 10 rokov. Je znášanlivá so psíkmi aj s fenkami. Sissy hľadá kľudnú a pokojnú rodinu bez detí.

Zdroj: FB OZ Tulák Sereď

Merry

Merry je milá, šantivá a poslušná fenka. Je to taká veselá kopa. Hľadá aktívnu rodinu, ideálne bez iných zvierat. Zo začiatku sa veľmi bála vody, no dnes sa do nej vbehne okúpať. Nesmie ju však nikto nútiť, inak dostane paniku. Merry je veľmi dobrý strážca a skvelý spoločník.

Zdroj: FB OZ Tulák Sereď

Roky

Roky je starší a poslušný psík. Bol odobratý zo zlých podmienok, kde nemal pravidelnú stravu a ani prísun vody. Stále sa však nachádza v odchytových kotercoch. Nechce svoj život dožiť zatvorený v „klietke“, a preto hľadá nový milujúci domov.

Zdroj: FB OZ Tulák Sereď

Dasty

Toto odrastené šteniatko našli v meste, ako sa pridalo k bezdomovcom. Psík je zatiaľ len v provizórnych podmienkach, kde zostať nemôže. Dasty je veľmi priateľský a prítomnosť ľudí si veľmi užíva.

Je väčšieho vzrastu, váži 32 kg. Je to veľmi šikovný psík a rýchlo sa učí nové veci. Je potrebné, aby sa mu noví majitelia venovali aj vo výchove. Je znášanlivý so psíkmi aj s fenkami.

Zdroj: FB OZ Tulák Sereď

Jenna

Jenna je fenka, ktorá bola odchytená nad Bojničkami. Má tetovanie v uchu, no, žiaľ, nie je čitateľné. Znášanlivosť so psíkmi a fenkami treba vyskúšať. Na hrudi má útvar, ktorý bude musieť byť pravdepodobne vyoperovaný a v novom domove by sa tak mohla v kľude zotaviť po operácii.

Zdroj: FB OZ Tulák Sereď

Belko

Belko je mladý a učenlivý psík. Potrebuje trpezlivý a láskavý prístup, odvďačí sa svojou láskou a prítomnosťou na každom kroku. Miluje ľudskú spoločnosť a užíva si hladkanie. Znáša sa so psíkmi aj s fenkami. Podmienkou adopcie je kastrácia.

Zdroj: FB OZ Tulák Sereď

Našli ste medzi nimi svojho nového kamaráta? Chcete si psíka adoptovať a darovať mu lásku a opateru? Ak áno, kontaktujte OZ Tulák správou na ich Facebooku.

Pomôžte zdieľaním tohto článku nájsť psíkom nový milujúci domov.

Zdroje: FB OZ Tulák Sereď
Zdieľať na Facebooku