Najmladšia prípravka ŠKF Sereď má za sebou úspechy v 1. Lige prípraviek. Pozrite si ich výsledky

Zdroj: ŠKF Sereď

Hoci A-mužstvo Serede nebude pokračovať v nasledujúcom ročníku Fortuna ligy, mládež aj naďalej pokračuje vo svojej činnosti ako doteraz.

Snahou ŠKF Sereď je vychovávať talentovanú mládež a neustále zlepšovať mládežnícku sekciu pod taktovkou trénerov s dostatočnou odbornosťou a kvalifikáciou. V poslednom období dokonca zaznamenali zvýšený záujem o pôsobenie v Akadémii mládeže.

Začiatkom júla taktiež organizujú Letný futbalový kemp určený všetkým malým/mladým futbalistom, ktorý sa teší zvýšenému záujmu. Od októbra 2021 je k dispozícii futbalový štadión v Hornom Čepeni, ktorý slúži výhradne pre kategórie prípraviek a žiakov.

ŠKF Sereď, hráči a ich výsledky

ŠKF Sereď Akadémia mládeže odštartoval v tomto ročníku 1. Ligy prípraviek ako nováčik s mužstvami U11, U10 a U9. V kategórii U9 sú deti s ročníkom narodenia 2013 a mladší.

Táto najmladšia prípravka U9 sa pod vedením hlavného trénera Ladislava Orosziho a jeho asistenta Róberta Rehorčíka predstavila v skupine Bratislava/Západ „A“. Zmerali si tu sily s najlepšími mužstvami v prípravke, aké môžu v tejto kategórii hrať.

V jarnej časti doplácali ako nováčik najmä na herný systém preferovaný v tejto vekovej kategórii. Ide o systém 4 hráči plus 1 brankár na dvoch ihriskách súčasne s hracím časom 2 x 25 minút. Po polčase sa mužstvá vymenia, čo znamená, ako keby sa hrali štyri samostatné zápasy.

Do výsledkov sa započítavajú iba víťazstvá v zápase. Strelci a počet gólov sa neeviduje. Ak zápas skončí remízou, bod získajú obidve mužstvá. Všetky zápasy sú v tabuľke evidované ako remíza, aby deti neriešili skóre, ale bavili sa hrou.