05.12.2021, meniny má
28. mája 2021

Najväčšie cyklistické preteky na Slovensku – Sereďmaratón sa v lete uskutočnia až v dvoch termínoch

Najväčšie cyklistické preteky na Slovensku – Sereďmaratón sa v lete uskutočnia až v dvoch termínoch
Zdroj: FB Sereďmaratón
reklama

Vedeli ste, že najväčšie cyklistické preteky na Slovensku sú spojené so Sereďou? Dokonca ju hrdo nosia aj v názve samotnej udalosti. SEREĎMARATÓN je obľúbený cyklistický maratón, ktorý prebieha už od roku 2006. Tento rok sa však preteky nebudú konať v obvyklom májovom termíne.

Hromadné či športové podujatia nie je totiž možné kvôli pandémii organizovať v týchto mesiacoch v plnom rozsahu, ako si ich pamätáme. Organizátori však nezaháľajú a pripravili pre vás dve náhradné varianty tejto súťaže.

Pôvodný termín neplatí

Termíny športových podujatí sa aktualizujú takmer na dennej báze. Niektoré sa opäť zrušili, niektoré sa presunuli na leto alebo jeseň. Čo sa týka Sereďmaratónu, už je známe, že sa v pôvodnom termíne neuskutoční. Organizátori však pracovali na alternatíve. Rovnako načrtli, že by sa mala v tomto roku pre stavebné práce upraviť aj trasa, ktorá by mala byť kratšia a menej náročnejšia.

Na obrázku môže byť text

zdroj: FB Sereďmaratón

Nové oficiálne termíny

Organizátori rozdelili Sereďmaratón na dva termíny. Pre tých, ktorí si chcú užiť jazdu s priateľmi vo svojom tempe kdekoľvek na Slovensku, odporúčame júnový Virtual ride. Pre tých, ktorí chcú pretekať, vyhrávať a zmerať si sily s inými, bude na výber augustový maratón.

zdroj: FB Sereďmaratón

zdroj: FB Sereďmaratón

Minulý rok kraľovala Virtual ride

Minulý rok sa Sereďmaratón kvôli pandémii koronavírusu neuskutočnil. Organizátori však nechceli prestrihnúť vlákno pretekov, ktoré sa ťahá už od roku 2006. Pripravili preto pre cyklistov a záujemcov alternatívu v podobe virtuálnych pretekov, respektíve virtuálnej jazdy. Tá však nebola nakoniec až taká virtuálna.

Každý, kto sa zaregistroval na Virtual ride, musel prejsť na bicykli jeden alebo oba okruhy, ktoré kopírovali trasu pôvodného maratónu. Takže štartovací balík plný hodnotných vecí či lístky do tomboly si musel každý účastník „odmakať“. Toto podujatie tak mali organizátori tiež v konceptoch a radi ho pripravili aj tento rok.

Ak sa plánujete zúčastniť jedného alebo druhého podujatia, odporúčame vám sledovať sociálne siete, kde sa dozviete čerstvé informácie. Na výber máte InstagramFacebook alebo priamo udalosť podujatia na Facebooku.

Všetky informácie pokope

Prvé podujatie – Virtual ride. Ide o pretekanie špeciálnou formou, kedy sa jazdí fyzicky na cestnom alebo horskom bicykli v termíne 1. 6. – 30. 6. 2021. Sami sa rozhodnete, v ktorý deň v stanovenom období chcete jazdiť. Prejsť na bicykli môžete vybraný okruh alebo vlastnú trasu.

Druhé podujatie je naplánované na 8. 8. 2021. Ide o hromadné cestné cyklistické preteky. Posledný Sereďmaratón v klasickej podobe sa konal v roku 2019 a trasa pretínala dva kraje, a to Trnavský i Nitriansky a zároveň viedla cez päť okresov. Dĺžka okruhu merala 116 km. Podrobnosti zatiaľ organizátori nešpecifikovali, všetko je ešte v štádiu príprav a plánovania.

Možnosť registrácie je na Facebooku priamo v udalosti.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Sereďmaratón, seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku