04.06.2023, meniny má
13. júna 2019

Ak nemáte na záhrade bazén, nezúfajte. Pozrite sa, kam sa môžete vybrať za letným osviežením

Leto nám síce ešte oficiálne nezačalo, ale letné počasie a čím ďalej vyššie teploty potvrdzujú opak. Bohužiaľ, priamo v Seredi nemáme žiadne kúpalisko, aquapark či aspoň jazero, kde by sa dalo bezpečne kúpať.

V minulosti sa síce plánovala stavba mestského kúpaliska na mieste, kde teraz stojí Meander, ale miesto kúpaliska tam vyrástli bytovky. Obľúbenými miestami na kúpanie pre všetky vekové kategórie boli niekedy aj Rameno, Koleno či Šintavské bane. Dnes však tieto miesta slúžia skôr na rybolov a kúpať sa tu môžete len na vlastné riziko.

Z tohto dôvodu musia Seredčania cestovať za príjemnym osviežením do okolitých miest a obcí. Nakoľko súčasné počasie si priam žiada trávenie času pri vode, vybrali sme pre vás tie najzaujímavejšie jazerá a kúpaliská v okolí Serede. Navštevujete tieto miesta aj vy alebo viete o iných  a lepších, ktoré sme opomenuli? Mimochodom, všimli sme si, že seredská predajňa spodnej bielizne bodyfashion má monetálne výrazné zľavy vo výške 30% až 50% na vybraný tovar pre mužov aj ženy.

reklama

Aquarea Čierna Voda

Toto krásne prírodné jazero nám spríjemňuje letné sézóny už zopár rokov. Nachádza sa v okrese Galanta medzi obcami Veľké Úľany-Nové Osady a Čiernou Vodou. Jazero má rozlohu 22 hektárov a na niektorých miestach dosahuje hĺbku až 38 metrov.

Pre toto jazero je charakteristická krásna tyrkysová voda, ktorú v okolí len tak nenájdete. Čierna Voda sa nachádza 28 kilometrov od Serede, čo znamená, že autom tam budete za cca 25 minút.

Cena celodenného vstupného do plážovej zóny Aquarea Čierna Voda – Areál športu a relaxu je 5 eur pre dospelého, zdarma pre dieťa do 3 rokov a 3 eurá pre dieťa od 4 – 14 rokov, ako aj pre dôchodcu, ZŤP a sprievod ZŤP. Kompletný cenník platný pre sezónu 2019 nájdete na tomto odkaze.

Autor: www.aquarea.sk

Autor: www.aquarea.sk

Autor: www.aquarea.sk

Autor: www.aquarea.sk

Termálne kúpalisko Vincov les

Myslíme, že toto kúpalisko vám nemusíme obzvlášť predstavovať. Ponúka viacero bazénov plavecké, rekreačné, termálne aj detský bazén. Pri normálnej rýchlosti sa zo Serede na toto kúpalisko dostanete za 18 minút. Kúpalisko zatiaľ funguje v režime zimnej sezóny, letná sezóna tu začína 20. júna 2019 od 9:00 hod.

Cena celodenného vstupného pre dospelú osobu je 7 eur, pre dieťa do 3 rokov zdarma, pre deti od 4 – 14 rokov, dôchodcu a ZŤP bez sprievodu je 3,50 eura a ZŤP so sprievodom 2 eurá. Ďalšie informácie o vstupnom nájdete na tomto odkaze.

Autor: www.vincovles.com

Autor: www.vincovles.com

Autor: www.vincovles.com

Aquapark Trnava

Tento komplex sa od predošlých dvoch líši nielen cenou, ale aj atrakciami a službami, ktoré ponúka. Vodný svet Aquaparku Trnava zahŕňa relaxačný, oddychový, detský a vonkajší bazén, a tiež dva tobogány. Wellness zasa ponúka rôzne sauny, soľnú baňu, masáže a iné druhy relaxácie.

Súčasťou aquaparku je aj letné kupalisko s vyhrievaným nerezovým bazénom so 4 plaveckými dráhami, ležadlami, s perličkovým vírením, vodným barom a fontánou. Kúpalisko ponúka aj rôzne atrakcie pre deti a dospelých, ako lezecká stena, basketbalový kôš, lanová dráha, plávajúce lekná a dva tobogány. Pre najmenšie deti je k dispozícii detská zóna.

Vstupné je rozdelené podľa toho, ktorú časť aquaparku chcete navštíviť, a tiež podľa času. Celodenný vstup pre dospelých je 20 eur a pre deti do výšky 1,5 metra 13 eur. Zaujímavosťou je, že vstupy pre deti nie sú rozdelené podľa veku, ale podľa výšky. Kompletný prehľad vstupného nájdete na tomto odkaze.

undefined

Autor: www.relaxspacenter.sk

undefined

Autor: www.relaxspacenter.sk

undefined

Autor: www.relaxspacenter.sk

Kúpalisko Kamenný mlyn v Trnave

V prípade, že obľubujete kúpaliská obklopené peknou prírodou, tak toto kúpalisko je pre vás ako stvorené. Kamenný mlyn alebo „Kamenáč“, ako ho nazývajú domáci, ponúka rozsiahlu vodnú plochu vhodnú na relax a nevyhrievaný plavecký bazén, ktorý je vhodný hlavne pre otužilcov.

Vo veľkom areáli s kapacitou až 2 200 návštevníkov nie je práve najviac bufetov, preto odporúčame priniesť si vlastný proviant. Okrem plávania a vodného relaxu si môžete zahrať petang alebo stolný tenis.

Kúpalisko bude otvorené od 22. júna 2019. V súčasnej dobe prebiehajú posledné ukončovacie práce (nátery, úprava povrchu kúpaliska). Cenové relácie sú v tomto prípade veľmi nízke. Dospelí majú celodenný vstup za 3 eurá, deti a mládež od 7 do 18 rokov za 1,50 eura a deti do 6 rokov zdarma. Celý prehľad vstupného nájdete tu.

Cestu do Trnavy vám nemusíme vysvetľovať, no pre istotu spomenieme, že pri normálnej premávke sa sem autom dopravíte za 21 minút a prejdete 20,6 kilometra. Otváracie hodiny počas júla sú od 10:00 hod. do 20:00 hod.

Kúpalisko Kamenný mlyn v Trnave. Zdroj: mytrnava.sme.sk

Kúpalisko Castiglione Trnava

A do tretice Trnava. Letné kúpalisko s vyhrievanou vodou nájdete v susedstve športového areálu na ulici J. Slottu a je využívané každoročne počas letnej sezóny. Jeho súčasťou je veľký plavecký bazén, detské bazény, volejbalové ihrisko a prevádzka občerstvenia. Kapacita kúpaliska je 1 500 návštevníkov. Aj v tomto prípade sú ceny vstupného pomerne nízke. Celodenný vstup pre dospelých je 4 eurá, pre deti a mládež od 7 do 18 rokov za 2 eurá a deti do 6 rokov zdarma. Celý prehľad vstupného nájdete tu.

Kúpalisko Castiglione v Trnave. Zdroj: sprava.trnava.sk

Slnečné jazerá Senec

Tieto jazerá sú trošku komerčnejším miestom na kúpanie, preto čakajte viac ľudí, ako býva zvykom. Ak sa vám však nepodarí ísť inam, Slnečné jazerá v Senci sú dobrou a overenou voľbou na oddych. Zaujímavosťou je, že práve tento areál je jeden z najnavštevovanejších letných stredísk cestovného ruchu na Slovensku a vznikol v roku 1845, kedy tu prebiehala výstavba železnice Bratislava – Galanta.

Keďže areál je obrovský, pre lepšiu orientáciu je rozdelený podľa svetových strán na južnú a severnú stranu. Slnečné jazerá ponúkajú naozaj obrovskú škálu možností, a to nehovoríme len o kúpaní. Okrem tenisových, futbalových, volejbalových a detských ihrísk, tu nájdete požičovňu člnov a vodných bicyklov alebo rôzne tobogány. Ak plánujete ostať aj cez noc, môžete sa zabaviť na rôznych diskotékach alebo hudobno-zábavných predstaveniach.

Celodenný vstup pre dospelých je 3 eurá, pre deti (od 6 – 15 rokov), dôchodcov a ZŤP 2 eurá. Kompletný cenník nájdete na tomto odkaze. Cesta do Senca po diaľnici vám bude trvať 28 minút (36,7 km), po starej ceste pôjdete 30 minút (31,2). Nezabúdajte, že pri Senci nájdete i krásne jazero Guláška, ktoré je obľúbené medzi mladými a kúpanie je tu bezplatné.

Slnečné jazerá Senec. Zdroj: senec.sk

Aquapark Senec

Aquapark sa nachádza na Slnečných jazerách a poskytuje celoročný oddych, relax a zábavu v príjemnom prostredí vyhľadávaného letného strediska. Ponúka 5 bazénov v celoročnej prevádzke (plus 1 dojazdový bazén k vnútornému tobogánu), ďalšie 2 bazény v letnej prevádzke (plus 5 dojazdových k vonkajším tobogánom a šmýkačkám). V lete môžete v areáli relaxovať aj aktívne a zahrať si plážový volejbal, minifutbal, petang alebo badminton. Pre deti sú k dispozícii dva bazény, animačný program aj možnosť konania detských osláv. Okrem toho máte k dispozícii saunu aj možnosť vychutnať si pestrú ponuku masáží.

Cenník je podobne ako v trnavskom aquaparku rozdelený podľa zón a časového limitu. Kompletné informácie o vstupnom nájdete tu.

Aquapark Senec. Zdroj: travelguide.sk

Letné kúpalisko v Hlohovci

Kúpalisko sa nachádza na okraji mesta Hlohovec, v krásnom prostredí zámockej záhrady. Každého návštevníka osloví nielen príjemným prostredím, ale aj ponukou bazénov. Ponúka dva vonkajšie bazény otvorené v sezóne počas júna až augusta a jeden krytý bazén, ktorý je v prevádzke celoročne. Voda v bazénoch je vyhrievaná solárnymi panelmi na teplotu 26 – 28°C.

Pre návštevníkov, ktorí vyhľadávajú aktívny oddych, je k dispozícii basketbalové, nohejbalové, futbalové, plážové a golfové ihrisko či tenisové kurty. Zacvičiť si tiež môžete na workoutovom ihrisku a pre tých najmenších bolo vybudované nové detské ihrisko s hojdačkami, trampolínou a preliezkami. V krytej časti areálu sa nachádza moderne vybavená posilňovňa a suchá sauna.

Celodenné vstupné pre dospelého sú 3 eurá, pre deti od 3 do 15 rokov, dôchodcov a ZŤP 2 eurá. Kompletný cenník nájdete na tomto odkaze.

Kúpalisko v Hlohovci. Zdroj: regionhlohovec.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: facebook.com, aquarea.sk, vincovles.com, aquaparktrnava.sk, sprava.trnava.sk, slnecnejazera.eu, aquaparksenec.sk, hlohovec.virtualne.sk, regionhlohovec.sk, bhhc.sk
Zdieľať na Facebooku