24.02.2024, meniny má
25. mája 2023

NAKA po mesiaci opäť v Seredi. Počas razie Crocuta obvinili až deväť osôb z nedovolenej výroby omamných látok

NAKA po mesiaci opäť v Seredi. Počas razie Crocuta obvinili až deväť osôb z nedovolenej výroby omamných látok
Zdroje: google.maps/FB Polícia Slovenskej republiky
reklama

Seredskí drogoví díleri si napriek častým raziám, ktorých sme za posledné roky mali možnosť byť svedkami, stále nedajú pokoj.

Ako sme vás informovali ešte v apríli, NAKA opäť zasahovala na území Serede v spojitosti s drogovou činnosťou. Rovnako ako to bolo pred viac ako mesiacom, aj tentoraz bolo zadržaných hneď niekoľko osôb.

NAKA zaistila drogy aj vysokú finančnú hotovosť

Počas ďalšej akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) s krycím názvom Crocuta, ktorá prebehla v utorok 23. mája 2023 v Seredi a okolí, bolo obvinených deväť osôb.

Akcia bola zameraná predovšetkým na zadržanie páchateľov dopúšťajúcich sa drogovej trestnej činnosti. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Karolína Barinková.

reklama

Podľa tlačovej agentúry TASR príslušníci NAKA vykonali osem domových prehliadok a tri prehliadky iných priestorov, pri ktorých zaistili metamfetamín, heroín a marihuanu v množstve vyše 500 gramov, a tiež finančnú hotovosť vo výške takmer 10 000 eur.

„Osoby sú obvinené z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi, spáchaného formou spolupáchateľstva. V prípade v súčasnosti prebiehajú ďalšie procesné úkony, preto bližšie informácie nie je možné poskytnúť,“ doplnila Barinková.

Zdroj: FB Polícia Slovenskej republiky

Zdroje: TASR
Zdieľať na Facebooku