22.07.2024, meniny má
29. októbra 2018

Nakúpte si zásoby, obchody vo štvrtok zavrú. Ako na tom budete s nákupmi zajtra?

reklama

Seredčania vo štvrtok 1.11. 2018 v nákupných reťazcoch a menších obchodoch s potravinami nenakúpia. V tento deň je totiž cirkevný sviatokSviatok všetkých svätých a teda ide o deň pracovného pokoja. Trochu iná situácia bude zajtra, 30.10. 2018, kedy bude jednorázový sviatok Výročie Deklarácie slovenského národa.

Obchodné reťazce a prevádzkovatelia obchodov sa tak mohli rozhodnúť, či svoje predajne nechajú otvorené alebo ich zatvoria. Jednotlivé otváracie hodiny najväčších reťazcov nájdete jednoducho na webe www.otvaracie-hodiny.sk alebo nás jednoducho budete sledovať a dozvieta sa vždy potrebné a aktuálne informácie, ktoré vás zaujímajú.

O zatvorení obchodov sa postarala novela Zákonníka práce z júna 2017. Počas roka budú 15 dní zatvorené obchody a prevádzky nákupných reťazcov, predovšetkým ide o sviatky a dni pracovného pokoja.

Otvorené môžu byť len čerpacie stanice, predajne na letiskách a staniciach, tiež lekárne alebo predajne suvenírov. Zákaz sa vzťahuje len na predaj tovaru a teda poskytovateľov služieb sa tento zákon netýka.

reklama

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku