19.01.2021, meniny má
30. decembra 2020

Namiesto ohňostroja dobrý skutok. Liptovský Mikuláš poňal oslavovanie nového roka rozumnejšie

Namiesto ohňostroja dobrý skutok. Liptovský Mikuláš poňal oslavovanie nového roka rozumnejšie
Zdroj: magazinchovatela.sk/pixabay.com
reklama

Veľa miest na Slovensku tento rok zrušilo silvestrovský ohňostroj kvôli bezpečnostným opatreniam proti šíreniu ochorenia COVID-19. Jedným z nich je aj mesto Liptovský Mikuláš. Peniaze určené na nákup ohňostroja sa rozhodlo využiť omnoho zmysluplnejšie.

Pomoc pre útulky

Každému z vás už možno niekedy napadla otázka, ako môžem ja sám pomôcť opusteným zvieratám v útulkoch? Každý jeden z nás má možnosť podporiť útulky rôznymi spôsobmi. Môžeme darovať krmivo, dezinfekčné prostriedky, hračky či staré deky, ktoré doma už nevyužijeme. Každá pomoc vyhodeným, strateným a týraným zvieratám veľmi pomôže.

Radnica v Liptovskom Mikuláši sa rozhodla použiť peniaze určené na silvestrovský ohňostroj na nákup krmiva pre psy v útulku. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

Zdroj: FB Mesto Liptovský Mikuláš

Minulý rok putovali peniaze do Prešova

„Minulý rok sme sa vzdali ohňostroja na úkor pomoci rodinám z vybuchnutého bytového domu na Mukačevskej ulici v Prešove. Tento rok sme sa rozhodli pokračovať v tradícii pomoci druhým a za peniaze sme kúpili granuly a konzervy pre takmer 60 štvornohých obyvateľov útulku Očami psa v Okoličnom,“ doplnil viceprimátor Liptovského Mikuláša Ľuboš Trizna.

Najväčší počet adopcií

Útulok Slobody zvierat v Bratislave mal tento rok historicky najvyšší počet adopcií. Pre TASR to uviedla predsedníčka organizácie Pavla Dugovičová s tým, že na adopciu šli prevažne psy a mačky, ktoré sú vhodné do bytu.

Priblížila, že mnohí ľudia im v „covidovom roku“ pomáhali so starostlivosťou o zvieratá. Niektorí si ich zobrali do dočasnej starostlivosti, aby odľahčili zamestnancov útulku. „Z dočasných opatrení sa potom stali fixné domovy,“ poznamenala Dugovičová.

Hoci si ľudia adoptovali prevažne psy a mačky vhodné do paneláku, Dugovičová podotkla, žeaj to uľahčilo prácu zamestnancov v útulku a mohli sa tak venovať zvieratám, ktoré im ostali. Predsedníčka organizácie zároveň povedala, že zvieratá sa im späť do útulku nevracali, ako to zvyčajne býva po Vianociach, keď si ľudia rozmyslia kúpu „živého darčeka“.

Myšlienka použiť peniaze určené na silvestrovský ohňostroj zmysluplnejšie je určite hodná nasledovania. Inšpirujeme sa aj v Seredi?

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: mikulas.sk
Zdieľať na Facebooku