27.09.2020, meniny má
reklama
18. júna 2019

Navštevujú Seredčania festivaly? Prinášame vám výber najlepších letných festivalov na Slovensku

reklama

Leto je už takmer v plnom prúde a prázdniny sú za rohom. Ako inak tráviť tieto horúce dni než návštevou dobrého festivalu? V dnešnom článku vám prinášame výber 10 hudobných festivalov, na ktorých by sa rozhodne mal zúčastniť každý milovník hudby.

Pohoda

Najväčší slovenský multižánrový festival, konajúci sa v Trenčíne, je známy svojou originalitou a veľkými zahraničnými menami. Tento rok sa môžete tešiť na interpretov, ako Likke Li, The 1975 či Liam Gallagher – bývalý spevák svetoznámej skupiny Oasis. Pohoda sa koná od 11. – 13. júla tohto roku. Lístky sú stále v predaji a kúpite ich na tomto odkaze. 

Zdroj: aktuality.sk

Grape festival

Mladšou a trochu lacnejšou alternatívou Pohody je Grape festival. Táto piešťanská párty je známa tým, že prvé vlny lístkov zvyknú zmiznúť do pár minút, takže, ak chcete zažiť nezabudnuteľný zážitok všetkých hudobných žánrov, rozhodne dlho neváhajte! 10. ročník prídu obohatiť zahraniční umelci, ako Rudimental Live, Tove Lo, The kooks, ale aj slovenské mená, ako napríklad Medial Banana. Festival sa bude konať na piešťanskom letisku 9. – 10. augusta. Lístky nájdete na tejto stránke.

Zdroj: zpiestan.sk

Hip Hop žije

Táto hiphopová slovenská udalosť predstavila svojho zahraničného headlinera, ktorým je americký rapper Ja Rule. Okrem neho sa samozrejme môžete tešiť na väčšinu zo slovenskej hiphopovej a rapovej scény. Vystúpia Kontrafakt, Boy Wonder, Nerieš, Pil C, Sima a mnoho ďalších. Festival sa koná v Bratislave na Zlatých pieskoch v dňoch od 28. – 30. júna 2019Lístky si zaobstaráte tu.

Uprising

Na bratislavských Zlatých pieskoch sa udeje viac než len jedna veľká udalosť. Pre milovníkov reggae hudby je tu Uprising festival, na ktorom si užijete skvelú atmosféru a rozhodne sa budete chcieť vrátiť zas. Na Zlatých pieskoch to opäť ožije 23. a 24. augusta 2019. Za Slovensko sa ukáže Rida Radar a Gleb. Zo zahraničia sa o harmonickú atmosféru postarajú Ms Lauryn Hill, Jo Mersa Marley a mnoho iných. Lístky môžete kúpiť na tomto odkaze.

Topfest

Ak je vášmu srdcu blízke skôr niečo z rock&roll súdku, Topfest bude pre vás to pravé! Rockový festival sa bude tento rok odohrávať v areáli Zelená voda v Novom meste nad Váhom už 28. a 29. júna. Medzi účinkujúcimi budú Smash, Apollo 440 a slovenské Horkýže Slíže, Slobodná Európa či Desmod. Lístky nájdete na tejto stránke.

Zdroj: Ahudba.sk

Slížovica

Medzi najlepšími rockovými festivalmi by nemohla chýbať Slížovica, ktorá je organizovaná samotnou kapelou Horkýže Slíže! Nitriansky Agrokomplex ožije 28. augusta mnohými slovenskými kapelami. Nebudú chýbať ani Zoči Voči, Heľenine oči či Iné kafe. Zážitok bude skutočne nezabudnuteľný, pretože organizujúca kapela tu plánuje osláviť svoje 27. narodeniny! Lístky na túto šou zakúpite na tomto odkaze.

Rock for People

Letné dni si môžete spríjemniť aj u našich susedov! Rock for People je jedným z najväčších rockových festivalov v Česku a môže sa vždy chváliť svojím prepracovaným programom. České mesto Hradec Králové privíta 4. – 6. júla Bring Me The Horizon, Manic Street Preachers, Panjabi MC, Kodaline, Tommy Cash, Franz Ferninand a mnoho ďalších. Lístky nájdete na tomto odkaze.

Edmania

Pre fanúšikov modernej hudby je tu tanečný festival Edmania. Už 21. a 22. júna sa môžete prísť vytancovať do Expo Centra v Trenčíne. Zo širokej škály výberu sa vám o zábavný víkend postarajú DJ Mairee, Afrojack alebo The Who. Lístky si môžete zakúpiť na tomto odkaze.

Zdroj: europa2.sk

Trident

Ak tradičné žánry a hudobné štýly nie sú nič pre vás, novodobým a originálnym žánrom je drum&bass. Touto autentickou hudbou ožije Duchonka už od 27. do 29. júna na festivale Trident a vypočuť si budete môcť mixy od rôznych umelcov nielen zo Slovenska. Lístky nájdete na tomto odkaze.

Mash up!

Mix! Presne toto vás čaká na festivale Mash up v Opatovciach pri Trenčíne. Od reggae cez bassovú hudbu a dub po techno. Každý hudobný žáner prídu predstaviť zaujímaví hudobníci už od 28. do 30. júna. Ukončiť školský rok alebo náročný týždeň v dobrom duchu vám pomôžu Cosmic Sound, Conscious Soldiers či Botanic Monkey. Vstupenky je možné kúpiť priamo na mieste alebo na tomto odkaze.

Dúfame, že vás náš článok inšpiroval a vo vašom letnom programe ste si našli miesto aj pre tieto udalosti. Kompletné programy festivalov nájdete na oficiálnych stránkach.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku