08.12.2023, meniny má
20. novembra 2023

Nebezpečný muž mieril zbraňou na ženy a deti v garáži nákupného centra. Pod nátlakom ho jedna z obetí musela odviezť do Serede

Nebezpečný muž mieril zbraňou na ženy a deti v garáži nákupného centra. Pod nátlakom ho jedna z obetí musela odviezť do Serede
Zdroje: FB Polícia SR - Trnavský kraj/freepik.com
reklama

Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Trnave prinieslo dnes informácie o znepokojivom prípade, ktorý sa odohral v jednej z podzemných garáží v Trnave.

Trnavskí policajti zadržali a obvinili 48-ročného recidivistu z okresu Nitra, ktorý sa mal ale v poslednom období zdržiavať v okrese Galanta. Muž aktuálne skončil vo vyšetrovacej väzbe v Ilave.

Zadržaný muž sa nakoniec priznal

48-ročný viacnásobný recidivista si mal minulý týždeň v stredu v podvečerných hodinách vyhliadnuť vodičku, ktorá nasadala do svojho zaparkovaného auta na parkovisku trnavského nákupného centra. V jednu chvíľu mal muž otvoriť predné dvere a namieriť na ženu zbraň. Tá pohotovo z auta vystúpila a utiekla preč.

O pol hodinu neskôr však muž svoj čin na parkovisku zopakoval. Tentoraz otvoril zadné dvere auta, ktorého vodička práve vychádzala z podzemných garáží. V aute pritom okrem nej sedeli aj jej dve malé deti.

reklama

„Muž na ženu namieril zbraň a žiadal od nej, aby ho odviezla do Serede, čo vystrašená žena z obavy o svoj život aj urobila. Počas jazdy jej zobral aj peňaženku s osobnými dokladmi, hotovosťou a platobnou kartou, s ktorou neskôr štyrikrát zaplatil,“ uviedla polícia.

Zdroj: FB Polícia SR – Trnavský kraj

Hrozí mu až desať rokov

Prípadmi sa ihneď začali zaoberať trnavskí kriminalisti, pričom sa policajtom operatívnou činnosťou, analýzou kamerových záznamov a za pomoci svedeckých výpovedí podarilo osobu podozrivú zo skutku rýchlo stotožniť a zadržať.

Pri incidentoch mal muž použiť napodobeninu krátkej strelnej zbrane, ktorú policajná hliadka taktiež zaistila. Túto napodobeninu si mal pritom zakúpiť v hračkárstve len krátko pred tým. Muž sa nakoniec príslušníkom polície k obom skutkom priznal.

„Vyšetrovateľ muža obvinil zo zločinu vydierania a prečinu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku. Zároveň podal podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. Trnavský sudca sa s návrhom stotožnil a policajti viackrát súdne trestaného muža eskortovali do výkonu väzby. V zmysle zákona mu môže hroziť trest odňatia slobody až na 10 rokov,“ informovala ďalej polícia.

Zdroje: Polícia SR - Trnavský kraj
Zdieľať na Facebooku