27.07.2021, meniny má
13. júla 2021

Nenechajte si ujsť benefičný koncert v Múzejnej záhrade v Seredi. Podporíte tým obnovu kamenného portálu Seredského kaštieľa

Nenechajte si ujsť benefičný koncert v Múzejnej záhrade v Seredi. Podporíte tým obnovu kamenného portálu Seredského kaštieľa
Zdroj: siedmastruna.sk/ig lenka_bardi
reklama
O zbierke Otvárame hradnú bránu, ktorú organizuje občianske združenie Vodný hrad sme vás informovali v predchádzajúcom článku. Obnovu kamenného portálu, ktorý bol v minulosti súčasťou tretej hradnej brány Šintavského hradu môžete podporiť aj na benefičnom koncerte, ktorý združenie organizuje spolu s Mestským múzeom v Seredi.

Účasťou na koncerte podporíte dobrú vec

Benefičný koncert rozozvučí Múzejnú záhradu už tento piatok 16. júla 2021 o 18.00 hod. Cena vstupného je 8 eur a výťažok bude použitý na obnovu renesančného portálu Seredského kaštieľa.

Na pódiu sa predstaví speváčka a herečka Petra Sabová, klaviristka Daniela Belancová a Galantské saxofónové kvarteto.

„Ďakujeme všetkým darcom, ktorí dosiaľ prispeli do zbierky Otvárame hradnú bránu. Tešíme sa na vás!“ doplnila vedúca Mestského múzea – Fándlyho fara v Seredi Mária Diková. Ako hovorí OZ Vodný hrad, len spoločným úsilím sme schopní uskutočniť zmeny k lepšiemu.

Zdroj: Mestské múzeum – Fándlyho fara v Seredi

Portál má za sebou históriu nešetrných zásahov

Občianske združenie Vodný hrad uverejnilo na svojom Facebooku vzácnu dobovú fotografiu hradnej brány, ktorou chcú ukázať, ako po roku 1949 dostala zabrať, podobne ako aj celý kaštieľ.

Stalo sa tak „zásluhou“ nevhodných stavebných zásahov a potom dlhodobou neúdržbou. Po roku 1960 bránu z oboch strán zamurovali a v prejazde postavili záchody pre stavbárov, ktorí v tom čase stavali v Seredi nové sídliská. Po čase záchody zrušili a zámurovku brány vybúrali dosť nešetrným spôsobom.

Zbierku môžete podporiť ešte do utorka 20. júla 2021 zaslaním dobrovoľného peňažného príspevku na transparentný účet v Slovenskej sporiteľni na číslo účtu: SK26 0900 0000 0051 5968 1250. Doteraz na ňu prispelo viac ako 150 darcov.

Zdroj: FB OZ Vodný hrad

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: Mestské múzeum - Fándlyho fara v Seredi, FB OZ Vodný hrad
Zdieľať na Facebooku