20.06.2024, meniny má
1. septembra 2018

Neuveríte, čo títo športovci dokážu s vlastným telom. V Seredi uvidíme jedinečné akrobatické kúsky v rámci súťaže CalistheniX Workout

reklama

CalistheniX Workout Competition je športová súťaž, ktorú pre vás chystá seredské občianske združenie CalistheniX SereďPodujatie sa koná 15. septembra od 11:00 na známom workoutovom ihrisku za Zámockým parkom pri cyklotrase.

Členovia združenia CalistheniX Sereď spolu na svojej domácej pôde. Zdroj: FB CalistheniX Sereď

Veronika Greinerová v akcii. Zdroj: FB CalistheniX Sereď

Tento jedinečný šport v základoch vychádza z gymnastiky a kalisteniky. Street workout je dynamicky sa rozrastajúci trend medzi pouličnými športmiVšetci nadšenci si môžu medzi sebou zasúťažiť a otestovať si svoje zručnosti v konkurenci s inými športovcami na tomto super podujatí.

reklama

Talentovaný Erik zo združenia CalistheniX Sereď predvádza svoje schopnosti. Zdroj: FB CalistheniX Sereď

Inšpiratívny Denis Kučera, jeden z organizátorov tohto športového podujatia. Zdroj: Denis ,,HyperWheel” Kučera

Ako sme si mohli za posledné roky všimnúť aj v našom meste, komunita ľudí, ktorí sa venujú kalistenike a street work-outu stále rastie a my sme radi, že v meste pôsobí aj združenie CalistheniX Sereď. Špeciálne prispôsobené športové ihrisko za Zámockým parkom je neustále plné zanietených ľudí. O pozitívnu propagáciu street workout-u v regióne sa postaral aj známy a inšpiratívny Seredčan Denis HyperWheel Kučera, ktorý je jeden z organizátorov tohto podujatia. Pozrite sa na skvelé Denisove kúsky, ktoré prevádza na našom workoutovom ihrisku.

Adaptive Wheelchair Workout

When I was 13, I overcame cancer. As a consequence, I was leaving the hospital with strong paralysis in my lower body which was slowly spreading out to my upper body as well. I weighed only 28 kilos and ended up being reliant on drugs – morphine.However, things have changed since then… :)If u Like the vid, I'll be thankfull for share ????V 13 rokoch som prekonal rakovinu, nemocnicu som opúšťal so silným ochrnutím, ktoré mi išlo aj do rúk, 28-kilový a závislý na morfiu. No dnes už to je úplne inak. Ak sa ti video páči, budem vďačný za podporu zdielaním ????Video by Patrik BoraMusic by Infinit Music

Uverejnil používateľ Denis "HyperWheel" Kučera Nedeľa 27. augusta 2017

Odvážne výkony budú hodnotiť profesionáli z tejto oblasti, ktorí rozhodnú o víťazovi súťaže CalistheniX Workout Competition.  Máte záujem zasúťažiť si? Môžete využiť možnosť registrácie v krátkom Google formulári. Organizátori budú mať aspoň prehľad o približnom počte súťažiacich. Registrovať sa však bude dať aj priamo na mieste konania akcie. V akých kategóriach sa bude súťažiť? To vám priblíži tento vizuál.

Súťažné disciplíny v rámci podujatia CalisheniX Workout Competition

,,Bude to veľké, tak neváhaj a príď na CalistheniX Workout Competition. Máš sa na čo tešiť!” CalistheniX Sereď

 

Ak vám nie sú jasné jednotlivé kategórie, podrobnosti nájdete tu:

1. FREESTYLE

Kategória na prevedenie ľubovoľnej zostavy. Muži budú mať na prevedenie 2 minúty, ženy 3 minúty.

2. SETS & REPS

Zahŕňa maximálny počet zhybov, dipov a drepy na jednej nohe. Zhyby a dipy sa budú robiť na maximálny počet opakovaní a drepy na jednej nohe na čas – maximálny počet opakovaní za jednu minútu.

3. WEIGHTED

V kategórii muži vás čakajú zhyby (príťahy na hrazde) s pridanou váhou 32 kg, dipy (kľuky na bradlách) s pridanou váhou 48 kg a drepy na jednej nohe s pridanou váhou 20 kg. Muži budú rozdelení do 75kg a nad 75kg.

Kategória žien sa otvorí iba v prípade dostatočného počtu uchádzačiek. Pôjde o zhyby (príťahy na hrazde) s pridanou váhou 5 kg, dipy (kľuky na bradlách) s pridanou váhou 10 kg a drepy na jednej nohe s pridanou váhou 6 kg.

4. KING OF MUSCLE UP

V tejto kategórii sa ráta počet striktných opakovaní muscle up-ov. Z visu – z vystretých paží do prepnutých.

5. ELITE CALISTHENICS

Súťažiť sa bude v maximálne výdrži v stojke (handstand hold) a v maximálnej výdrži vo frontleveri (frontlever hold)

Nezabudnite odoberať občianske združenie CalistheniX Sereď na ich FB profile. Ak sa chcete spýtať organizátorov akékoľvek otázky, kontaktuje priamo Veroniku alebo Denisa, ktorí stoja za touto skvelou športovou akciou.

Zdieľať na Facebooku