04.06.2023, meniny má
12. novembra 2018

Neuveriteľné. Naša škola si adoptovala kravičku. Chcete jednu aj vy?

reklama

Adoptuj si kravičku. Áno, čítate správne. Ak proste chcete mať kravu, kľudne si ju môžete adoptovať. Chvália sa vaši kamaráti, že vlastnia nezvyčajné a exotické zvieratá, v obývačke sa túlia s hadmi alebo si kupujú drahé šelmy? Už ani adopcia včelích úľov nie je to, čo bývala. Choďte proti prúdu a adoptujte si tradičnú a slovenskú kravičku, ktorou podporíte slovenských prvovýrobcov a spracovateľov mlieka.

Projekt Adoptuj kravičku je iniciatíva Mliečneho fondu SR. Zdroj: pexels.com

Poľnohospodári sa totiž rozhodli darovať svoje kravy deťom na adopciu prostredníctvom aktivity www.adoptujkravicku.sk. Cieľom tohto projektu je zvýšenie povedomia o slovenských prvovýrobcoch, ktorí chcú osloviť deti, aby si uvedomili výnimočnosť týchto krásnych zvierat.

Podpora slovenských mliečnych výrobcov je dôležitá. Zdroj: pexels.com

reklama

Do tejto iniciatívy sa zapojila aj naša škola ZŠ Juraja Fándlyho. Ich kravička sa volá Malina a býva na farme v Sasinkove. Škola ju má rezervovanú na 10 dní, ale aby si ju mohli ďalej ponechať v adopcii, musia nahrať na stránku aspoň 40 EAN kódov zo slovenských mliečnych výrobkov. Zoznam jednotlivých produktov nájdete po rozkliknutí tu.  Po prihlásení a nahratí 40 kódov sa budú môcť deti o kravičku virtuálne starať a zároveň ju aj osobne navštiviť a vidieť naživo. 

Malina je meno kravičky, ktorú si adoptovala ZŠ J. Fándlyho v Seredi. Zdroj: ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi

Ako pridať EAN kódy pre kravičku ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi? Veľmi jednoducho.

  1. Klikni si na stránku www.adoptujkravicku.sk
  2. V sekcii prihlásenie vložíte prihlasovací email: zsjfkolegium@gmail.com, heslo je malina
  3. Klikni na kravičku Malina
  4. Vlož EAN čiarový kód slovenského mliečneho výrobku

Ak chcete podporiť slovenských výrobcov, vytvorte si vlastný účet na tejto stránke a adoptujte si vlastnú kravičku aj vy.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku