17.05.2021, meniny má
10. novembra 2020

Neverili by ste, koľko radosti dokáže priniesť krabica od topánok. Podporte milú iniciatívu pre seredských seniorov

Neverili by ste, koľko radosti dokáže priniesť krabica od topánok. Podporte milú iniciatívu pre seredských seniorov
Zdroj: kolkolasky.sk
reklama

Neviete si predstaviť, akú radosť dokáže urobiť krabica od topánok. Stačí ju však naplniť potrebnými aj milými darčekmi a vyčarí úsmev na tvári každého seniora.

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Takto znie celý názov kampane, ktorá pomáha už tretí rok vykúzliť úsmev na tvárach seniorov po celom Slovensku. Hlavnou myšlienkou je urobiť počas vianočných sviatkov radosť osamelým seniorom či priniesť im niečo výnimočné do často stereotypných dní, ktoré strávia aj počas sviatkov sami. Ide o to, postarať sa o milé prekvapenie pre babičky a deduškov a potešiť ich maličkosťou.

Tento rok je špeciálny

Milé podujatie pre dôchodcov sa na Slovensku koná už tri roky po sebe. Tento rok je však výnimočnejší ako ten predošlý. Seniori v zariadeniach domovov dôchodcov sú odlúčení od rodín kvôli koronavírusu a často nechápu, že práve pandémia obmedzila ich život. Jedna obyčajná „krabica od topánok“ naplnená milými drobnosťami im môže vyčariť úsmev na tvári.

Zbierka aj v Seredi a v Šintave

Patrónkou zbierky v Seredi je Zuzana Barteková. „Nápad priniesť túto zbierku aj do nášho mesta som mala presne pred rokom, keď som, bohužiaľ, Sereď nenašla v zozname pokrytých zariadení. A hlavne som si istá, že v Seredi žije mnoho ľudí ochotných takúto zbierku podporiť a spríjemniť tak Vianoce niekomu inému. Je to úžasná myšlienka, ktorá spája celé Slovensko a prináša mnoho radosti obom stranám, či už darcovi pri vytváraní krabičky a babičke/deduškovi, ktorých to prekvapí. Nie nadarmo sa hovorí, že darovaním obdarujeme aj seba samého.“

Samotná zbierka prináša so sebou aj veľa povinností, no to, že išlo o správne rozhodnutie, potvrdila aj radosť pani riaditeľky domova dôchodcov pri otázke, či súhlasí so zapojením do zbierky. Dokonca aj samotné mesto Sereď hľadalo možnosti, ako túto zbierku podporiť aj napriek aktuálnej situácii a ponúkli zberné miesto priamo na Mestskom úrade v Kancelárii prvého kontaktu.
Do vianočnej zbierky sa dokonca minulý rok zapojila aj Šintava, kde sa pokračuje aj v tomto roku. V prípade väčšieho množstva darcov však chcú potešiť nielen seniorov v šintavskom domove dôchodcov, ale tiež klientov v Domove sociálnych služieb pre deti a dospelých v Šintave.

zdroj: Zuzana Barteková

Kde môžem odovzdať balíček?

Zbierka prebieha od 23. novembra až do Mikuláša, teda do 6. decembra 2020. Zberné miesta v našom meste sú na Mestskom úrade v Seredi v kancelárii prvého kontaktu počas úradných hodín alebo u kontaktných osôb:

  • Zuzana Barteková – 0908 054 703
  • Jitka Chatrnúchová – 0905 730 899
  • Veronika Petrášová – 0902 443 354

Viac informácií si môžete prečítať aj na webovej stránke tejto kampane alebo na sociálnej sieti Facebook.

Veríme, že Seredčania podporia túto nádhernú myšlienku a do iniciatívy, ktorá chce priniesť radosť našim seniorom, sa zapoja.

Zdroj: kolkolasky.sk

Zdroj: kolkolasky.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: kolkolasky.sk
Zdieľať na Facebooku