16.01.2022, meniny má
1. októbra 2021

Neviete, čo s nepotrebným oblečením? Príďte na swap oblečenia v Seredi, kde nájdete nové jesenné kúsky do vášho šatníka

Neviete, čo s nepotrebným oblečením? Príďte na swap oblečenia v Seredi, kde nájdete nové jesenné kúsky do vášho šatníka
Zdroj: unsplash.com
reklama

Akcie s názvom „swap“ boli ešte pred pár rokmi na Slovensku veľkou neznámou. Dnes ich však môžeme vidieť na každom kroku a niet sa čomu diviť, keďže za nimi stojí skvelá a navyše ekologická myšlienka. Ich podstatou je výmena zachovaného oblečenia za kúsky, ktoré vdýchnu vášmu šatníku nový život. Výhodou je okrem nízkych lákavých cien aj šetrnosť k prírode.

Za týmto typom akcie nemusíte chodiť ďaleko, pretože swap oblečenia sa uskutoční aj priamo v Seredi už v sobotu 2. októbra 2021 o 14.30 hod v Múzejnej záhrade. Organizátorom je komunitné centrum PRIESTOR, ktoré v minulosti zorganizovalo aj Mikulášsky SWAP.

Sezónne oblečenie za pár eur

S príchodom jesene a zimy je rozumné doniesť najmä sezónne oblečenie, ktoré nájde využitie v týchto chladných veterných dňoch. Priniesť si so sebou môžete sedem kusov šatstva v čo najlepšom stave. Pri výbere vecí by ste sa mali riadiť dobrou radou: „Prineste oblečenie, ktoré by ste sa nehanbili dať svojej najlepšej kamoške.“ To znamená žiadne viditeľné poškodenia, ako fľaky či diery.

KC PRIESTOR upozorňuje, že si vyhradzuje právo nezobrať veci, ktoré nezodpovedajú spomenutým požiadavkam. Priniesť môžete aj pánsku a dámsku spodnú bielizeň, ktorou pomôžete klientom a klientkam Trnavskej arcidiéznej charity.

Zdroj: FB PRIESTOR

Pokiaľ sa chcete zbaviť nepotrebných vecí, ktoré vám v šatníku len zaberajú miesto, priniesť ich môžete aj bez toho, aby ste si niečo vzali. Organizátori zároveň nemajú v pláne limitovať účastníkov v tom, koľko kúskov si zo swapu odnesú. Veci, ktoré si nikto neodnesie, poputujú do ekocharity alebo budú zrecyklované ekologickým spôsobom.

Dokedy môžete veci priniesť?

Podujatie sa začína o 14.30 hod. , kedy môžete začať nosiť vaše oblečenie za symbolický vstupný poplatok 2 eurá. Deti a mládež do 15 rokov majú vstup na podujatie zdarma. Oblečenie môžete priniesť najneskôr do 16.00 hod. Samozrejmosťou je dodržiavanie protipandemických opatrení, bez ktorých sa nezaobíde v súčasnosti žiadna akcia.

„Prosíme všetkých, aby mali počas návštevy podujatia prekrytý nos a ústa rúškom, pri vstupe použili dezinfekciu na ruky a snažili sa dodržiavať dvojmetrové rozostupy. Keďže budeme vonku na vzduchu, ideme v režime základ.“ doplnili organizátori.

Nezabudnite udalosť sledovať na Facebooku, kde nájdete prípadné aktuality. Veríme, že swap oblečenia bude úspešný a že si nájde rovnakú obľubu aj medzi Seredčanmi.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB PRIESTOR
Zdieľať na Facebooku