25.09.2021, meniny má
20. júla 2021

Nová atrakcia Smoleníc – Smolenické fčely budú voziť turistov zo stanice na zámok a k jaskyni Driny

Nová atrakcia Smoleníc – Smolenické fčely budú voziť turistov zo stanice na zámok a k jaskyni Driny
Zdroj: regiontirnavia.sk/trnavskyhlas.sk/trnava-live.sk
reklama

Obec Smolenice v okrese Trnava má hneď niekoľko nádherných turistických lákadiel. Nachádza sa iba 34 km od Serede a navštevujú ich turisti nielen z blízkeho okolia.

Isto nejeden Seredčan už navštívil niektoré z krásnych smolenických zákutí. Okrem Smolenického zámku je to aj jaskyňa Driny, hradisko Molpír či medovinárstvo Včelovina.

Azda najväčší nápor návštevníkov zaznamenali Smolenice počas nedávneho lockdownu, kedy obec zaplnili turisti z Trnavy, Bratislavy, ale aj z iných kútov Slovenska. Bolo ich až toľko, že miestne parkoviská na ich nápor nestačili.

Turistické vláčiky na kolesách

Cez víkendy budú návštevníkov Smoleníc voziť k najväčším lákadlám dva turistické vláčiky na kolesách. Nastúpiť a vystúpiť z nich bude možné na ktorejkoľvek zastávke. Informovala o tom Katarína Čučková z Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj.

Vláčiky dostali krásny názov „Smolenické fčely“. Budú premávať v sobotu aj nedeľu na dvoch samostatných trasách zo železničnej stanice Smolenice. Vo vybraných termínoch budú zabezpečovať aj odvoz turistov z výletného vlaku Pálffy, ktorý končí v Smoleniciach.

„Dlhodobo sa zamýšľame, ako riešiť krízovú situáciu s parkovaním turistov v našej výletnej obci Smolenice. Veľmi vítame intervenciu KOCR a Trnavského samosprávneho kraja, ktorí nás vyslyšali a skúšobne spúšťajú turistický „vláčik“ na kolesách. Turisti môžu zaparkovať svoje auto na železničnej stanici alebo vystúpiť z výletného vlaku a po Smoleniciach sa môžu pohodlne presúvať turistickým vláčikom,“ povedal Anton Chrvala, starosta Smoleníc.

Kedy a kde budú fčely premávať?

Smolenické fčely budú premávať na dvoch trasách od 9.45 do 17.30 hod. Jedna trasa povedie k Smolenickému zámku a medovinárstvu Včelovina, druhá smerom na parkovisko pod jaskyňou Driny.

Vláčiky majú svoju obmedzenú kapacitu, a to 25 miest. Celodenný lístok na osobu bude stáť 5 eur, na jazdu ho možno použiť aj viackrát počas dňa systémom nastúp a vystúp na ktorejkoľvek zastávke v Smoleniciach.

Zdroj: smolenice.com

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: trnavskyhlas.sk, smolenice.com, hlavnespravy.sk
Zdieľať na Facebooku