09.12.2021, meniny má
24. marca 2020

Nové bezpečnostné opatrenia sú známe! V nedeľu budú obchody zatvorené a platiť bude povinné nosenie rúška

Nové bezpečnostné opatrenia sú známe! V nedeľu budú obchody zatvorené a platiť bude povinné nosenie rúška
ZDROJ: TVNOVINY.SK
reklama

Potraviny, drogérie, trafiky či obchody s predajom krmív pre zvieratá budú vždy v nedeľu zatvorené. Pôjde o sanitárny deň a deň, keď si majú oddýchnuť zamestnanci týchto obchodov.

Pre seniorov nad 65 rokov sa zároveň určia špeciálne otváracie hodiny v obchodoch, a to od 9.00 hod. do 12.00 hod. V utorok o tom informoval premiér Igor Matovič.

Vláda SR vyhlásila núdzový stav v zariadeniach sociálnych služieb, ako sú domovy dôchodcov. V utorok o tom informoval premiér Igor Matovič (OĽaNO) s tým, že štát chce týmto chrániť seniorov, ktorí sú v prípade pandémie nového koronavírusu najzraniteľnejšou skupinou. Úrad verejného zdravotníctva SR zároveň uzavrie činnosť denných stacionárov a pre sociálne zariadenia vydá hygienické pokyny.

Bezplatné cestovanie vlakmi pre študentov bude zrušené, a to počas uzavretia škôl. Zaviazané k tomuto opatreniu, ktoré súvisí s výskytom nového koronavírusu, bude Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR. Študenti podľa Matoviča majú byť v súčasnej situácii doma, nie cestovať bezplatne vlakmi na výlety.

Študenti majú byť doma a nemajú čo cestovať bezplatne vlakom po Slovensku a ohrozovať zdravie druhých ľudí. Musíme minimalizovať počet ľudí aj v prostriedkoch hromadnej dopravy a akúkoľvek nezmysluplnú dopravu len preto, lebo idem na výlet, musíme vylúčiť von,“ poznamenal Matovič.

V skrátenom konaní sa predloží zmena zákona, ktorá povolí štátnym inštitúciám, aby mohli využívať lokalizačné dáta operátorov.

Predstavitelia vlády požiadajú riaditeľa RTVS, aby zabezpečil o 18. hodine na STV 2 svätú omšu a tiež vysielanie vyučovacích slotov pre základné školy.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: teraz.sk, TASR
Zdieľať na Facebooku