31.05.2020, meniny má
25. februára 2020

Nové miesto a vynovený program? Seredský hodový jarmok bude plný nových zmien

Nové miesto a vynovený program? Seredský hodový jarmok bude plný nových zmien
Zdroj: seredsity.sk
reklama

Seredský hodový jarmok predstavuje už neodmysliteľnú súčasť života obyvateľov Serede. Má za sebou zaujímavú históriu a jeho tradície sa zachovali dodnes. Koná sa pravidelne v júnových termínoch na Jána na tom istom mieste. Tento rok však jarmok prinesie nové zmeny. Seredské novinky včera priniesli informáciu o tom, že tohtoročný seredský jarmok sa nielenže presunie na nové miesto, ale prekvapí aj novým programom.

Z ulíc na Námestie slobody

Tento rok sa XXI. Seredský hodový jarmok bude konať v dňoch 26. – 28. júna 2020, teda posledný júnový víkend. Ako sme uviedli v nadpise, veľkou zmenou bude miesto podujatia. Tohtoročný jarmok sa totiž už nebude konať na uliciach Školská, Kostolná, Mlynárska a Vinárska ako obvykle. Presunie sa na nové miesto, a to na Námestie slobody, do zámockého parku a amfiteátra.

 „Tou najmarkantnejšou zmenou bude presun jarmoku z pomyselného priesečníka ulíc Kostolná, Mlynárska a Školská do imaginárneho trojuholníka Námestie slobody – park kaštieľa – amfiteáter. Tou druhou, tiež nemenej podstatnou inováciou, bude posun v smere programovej a obsahovej štruktúry. Ak sa doteraz niesol jarmok viac-menej v komerčnej atmosfére, od tohto roku bude akcentovaná tradičná, historická a remeselná rovina.“ Informuje riaditeľ DK Sereď, František Čavojský.

Zdroj: seredsity.sk

Program v duchu histórie

Zmeny sa budú týkať aj programu podujatia. Ten sa bude niesť v historickom duchu a obyvatelia tak budú môcť zažiť atmosféru trhov, vďaka ktorej sa vrátia do minulosti. Zachovajú sa aj pôvodné stánky, takže si tu príde každý na svoje. O podrobnejšom programe jarmoku a ďalších novinkách vás budeme ešte včas informovať.

Námestie slobody

Na Námestí slobody sa bude konať hlavná časť programu. Nájdete tam aj zónu s občerstvením, kde si budete môcť vychutnať dobré jedlo, a tiež nápoje. Komerčných predajcov nájdete na Parkovej ulici.

Zámocký park

V zámockom parku sa budú konať rôzne šermiarske a lukostrelecké vystúpenia, lovecké a rytierske turnaje na koňoch, dobové ukážky zo života v stredoveku, divadlá, žonglérske programy, tradičné remeslá a výstava chovateľov domácich zvieratV interiéri bastiónu a v jeho okolí sa bude konať Vínny festival, na ktorom bude v kontexte historických priestorov kaštieľa ponúkať kráľovský nápoj pätnásť vinárstiev z rôznych regiónov Slovenska.

Zdroj: seredsity.sk

Mestský amfiteáter

V seredskom amfiteátri sa počas jarmoku predstavia dve kapely. V piatok 26. júna 2020 v meste zaznie dvojkoncert Gary Moore Tribute band feat Jack Moore, Gary’s son a KISS forever band, ktorí na Slovensku vystúpia po prvýkrát. Viac informácií o koncerte nájdete na tomto mieste.

V sobotu 27. júna 2020 vystúpi na pódiu legendárna nemecká skupina Saragossa Band a vy si budete môcť vypočuť a zatancovať si na ich nestarnúce disco hity ako Agadou, Rasta Man, Hands Up, Za – Za – Zabadak. Informácie o predpredaji vstupeniek nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: seredsity.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku