05.08.2020, meniny má
reklama
15. augusta 2019

Nové parkovacie miesta pri železničnej stanici? Mesto plánuje výstavbu

reklama

Situácia ohľadom parkovacích miest je aj v Seredi čoraz viac napätá. Nielenže v dnešnej dobe vlastní skoro každá domácnosť auto, v niektorých prípadoch si už každý člen rodiny zadováži vlastné. Tým nastáva nerovnováha, dopyt po parkovacích miestach narastá, zatiaľ čo ponuka je stále rovnaká.

Pomerne horúcou témou je aj parkovanie v okolí železničnej stanice v Seredi. Problémom je hlavne pre tých, ktorí využívajú vlakovú dopravu, no auto nemajú kde odparkovať. Avšak, máme pre vás skvelú správu, pretože o možnostiach vybudovania nových parkovacích miest v okolí železničnej stanice sa už začalo rokovať.

Podľa primátora mesta Sereď by mohlo pri stanici vzniknúť 30 – 40 voľných parkovacích miest. Investície do vybudovanie nových miest a kamerových systémov by malo realizovať a uhrádzať mesto.

„Budeme o tom informovať poslancov a verím tomu, že sa to dostane do portfólia akcií na budúci rok,“ dodal pre regionálnu televíziu RTV Krea primátor Martin Tomčányi.

Záujem o vybudovanie nových parkovacích miest prejavili aj samosprávy mesta Galanta a Šaľa. Na realizáciu má samospráva mesta Sereď predložiť železniciam SR projektovú dokumentáciu so stavebným zámerom, no k tomuto kroku zatiaľ nedošlo.

„K dnešnému dňu však odborné zložky železníc SR nedisponujú projektovou dokumentáciou so stavebným zámerom mesta Sereď k posúdeniu a vyjadreniu sa,“ informuje Michal Lukáč, hovorca ŽSR.

Kde bude nové parkovisko?

Problémy sa ale objavili s pôvodne vytipovanými pozemkami, ktorými mali byť priestory na dvore za budovou. K vzájomnej dohode nedošlo, pretože železnice ich nevedia mestu prenajať. Riešením je preto iná ponúknutá lokalita v blízkosti železničnej stanice. Podľa primátora mesta ide o dobrý a vhodný priestor.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: rtvkrea.sk
mynitra.sme.sk
Zdieľať na Facebooku