28.01.2023, meniny má
7. decembra 2022

Občania Šintavy pristúpia k volebným urnám v doplňujúcich voľbách. Kedy sa uskutočnia?

Občania Šintavy pristúpia k volebným urnám v doplňujúcich voľbách. Kedy sa uskutočnia?
Zdroj: goslovakia.sk/sintava.sk
reklama

Doplňujúce voľby sa uskutočnia 25. marca 2023 v takmer 50 slovenských obciach, medzi ktoré patrí aj Šintava. Termín konania volieb vyhlásil predseda Národnej rady SR Boris Kollár.

Nové voľby sa budú konať v obciach, kde sa vôbec nekonali, prípadne nebol zvolený starosta z dôvodu rovnosti hlasov alebo sa kandidát vzdal a nebol zvolený dostatočný počet poslancov.

Kreslo poslanca zostalo prázdne

V Šintave si budú občania musieť zvoliť nového poslanca mestského zastupiteľstva, nakoľko po odchode Ing. Michala Lipovského zostala funkcia prázdna. Na uvoľnený post nie je žiaden náhradník.

Písomné vzdanie sa mandátu bolo doručené 24. novembra 2022, pričom v tento deň zároveň došlo aj k zániku mandátu poslanca. Vyhlásenie podala starostka obce Stanislava Režnáková v oznámení z dňa 28. novembra 2022.

reklama

Ustanovujúce zasadnutie obecného zastupiteľstva sa v Šintave konalo 24. novembra 2022. Sľub zložila opätovne zvolená starostka Bc. Stanislava Režnáková, ako aj novozvolení poslanci Samuel Endres, Ing. Lenka Hanáková, Mgr. Miroslava Jurašiková, JUDr. Slavomír Klokner, Ing. PhDr. Ján Šimulčík, PhD., Ing. Jozef Valach a Igor Vohlárik.

Doplňujúce voľby prebehnú aj v ďalších obciach

Nových poslancov do obecného zastupiteľstva si budú okrem Šintavy vyberať taktiež obce Studienka, Doľany, Prašník, Brodské, Pastuchov, Slatinka nad Bebravou, Rudnianska Lehota, Sebedražie, Čab, Chrabrany, Lužany a Blažovce.

Ďalej aj Jazernica, Karlová, Žabokreky, Lietavská Svinná-Babkov, Baláže, Poniky, Petrovce, Lukavica, Slatinské Lazy, Nevoľné, Lažany, Hraničné, Čižatice a Hrhov.

Starostu a aj poslancov budú občania voliť v obciach Krušovce, Veľké Borové, Ratkovo, Michalková, Brezovec, Harakovce, Pongrácovce, Jakušovce a Dobroslava.

Starostu si majú vyberať v obciach Domadice, Moškovec, Ondrašová, Točnica, Terany, Habura, Nechválova Polianka, Chmiňany, Starina, Šarišské Bohdanovce a Miková.

Zdroje: trnava.dnes24.sk, noviny.sk, sintava.sk
Zdieľať na Facebooku