19.05.2024, meniny má
17. apríla 2024

Objavte skryté zákutia nášho kraja s uznávanými odborníkmi. Jarné Lesopotulky začínajú

Objavte skryté zákutia nášho kraja s uznávanými odborníkmi. Jarné Lesopotulky začínajú
Zdroje: FB Spoznaj s nami svet/FB Trnavský kraj zážitkov
reklama

Hoci apríl opäť ukazuje svoju škodoradosť, jar je už tu a my môžeme dúfať v krajšie a teplejšie počasie. S tým je spojená aj naša potreba vybehnúť von a užívať si prebudenú prírodu.

Mnohí z vás už určite oprašujú svoju turistickú výbavu a vymýšľajú, kam sa vybrať každý víkend. My vám dnes prinášame pár tipov na výlety v rámci nášho kraja.

Jarné lesopotulky

Trnavský kraj zážitkov opäť prináša obľúbené Lesopotulky – nenáročné vychádzky v rôznych lokalitách Trnavského kraja. Vašimi sprievodcami budú uznávaní odborníci – geológ, zoológ a lesný pedagóg.

Môžete si vybrať trasy, ktoré boli obľúbené v predošlých dvoch sezónach, ale aj tohtoročné novinky – Rybník medzi dunami a Kráľovstvo dolomitov. Jarné Lesopotulky začínajú už túto sobotu 20. apríla 2024 a pokračujú každú sobotu do 1. júna 2024.

reklama

A hoci sú prvé dve soboty – K prameňu Trnávky a prvá vychádzka do Kráľovstva dolomitov, už vypredané, nezúfajte, určite si vyberiete z ďalšej širokej ponuky.

Ponuka Lesopotuliek

Môžete prebádať krasovú krajinu v lokalite Majdánske, zažiť očarujúce výhľady na kopanice či navštíviť duny na Záhorí. Na prechádzke v borovicových lesoch načerpáte silu a objavíte skrytý poklad v podobe rybníka obklopeného pieskom.

Sprievodcovia odpovedia na vaše otázky o prírodných zaujímavostiach, geomorfológii územia, histórii, fungovaní lesa a procesoch hospodárenia. Dozviete sa zaujímavé poznatky o vtáctve a vodnom živočíšstve v riekach Trnavského kraja. A pri troche šťastia budete môcť pozorovať raky i divoké vtáctvo.

Lesopotulky sa konajú za každého počasia, vždy v sobotu od 20. apríla do 1. júna 2024 so začiatkom o 10.00 hod. Vstupenky na jednotlivé dni si môžete zakúpiť online na tomto odkaze. Ďalšie dôležité informácie a upozornenia pre účastníkov nájdete na tejto stránke.

Po kliknutí na názov Lesopotulky sa o každej vychádzke dozviete viac.

Veríme, že z úžasnej ponuky Lesopotuliek po Trnavskom kraji zážitkov ste si niečo vybrali. Ak vám tam predsa len niečo chýba, dajte nám o tom vedieť.

Zdroj: krajzazitkov.sk

Zdroje: krajzazitkov.sk, FB Trnavský kraj zážitkov
Zdieľať na Facebooku