13.08.2022, meniny má
24. júna 2022

Obľúbené kukuričné bludisko vo Vlčkovciach otvárajú začiatkom júla. Hlavy vám zamotajú dva typy bludiska o veľkosti 10 futbalových ihrísk

Obľúbené kukuričné bludisko vo Vlčkovciach otvárajú začiatkom júla. Hlavy vám zamotajú dva typy bludiska o veľkosti 10 futbalových ihrísk
Zdroj: FB Kukuričné bludisko Vlčkovce/kamnavylet.sk
reklama

Už piatykrát na vás a vaše ratolesti čaká v neďalekých Vlčkovciach nezvyčajná zábava na leto, ktorou je obľúbené blúdenie v Kukuričnom labyrinte. Prevádzkovatelia bludiska na svojom Facebooku zverejnili informáciu, že otvárajú začiatkom júla – dátum upresnia, keď bude kukurica dostatočne vysoká.

Ako minulé roky, tak aj tento na vás čakajú dve bludiská, ktoré majú konečnú rozlohu 7,5 hektára, čo je plocha približne 10 futbalových ihrísk. Tento rok dokonca zasiali špeciálnu odrodu kukurice, ktorá dorastie do výšky tri metre.

Blúdenie v kruhoch a v Československu

Menšie bludisko má rozlohu tri hektáre. Je jednoduchšie a má tvar Československej republiky. Rozhodli sa pre neho z toho dôvodu, že sa blíži 30. výročie jej rozpadu.

Väčšie bludisko má 4,5 hektára a tvoria ho prepojené kruhy. Vchod do neho si musíte nájsť prechodom cez malé bludisko.

Úlohou návštevníkov nie je len prejsť bludiskami a nájsť východ von, ale nájsť v každom bludisku 9 stanovíšť s hádankami, ktoré potrápia nielen detské hlavy, ale aj dospelákov. Odpovede na hádanky zapíšete do tajničky. Za vyplnenú tajničku deti tradične dostanú malú odmenu.

reklama

zdroj: FB Kukuričné bludisko Vlčkovce

Pyramída, ohniská, a veľa iného

„Príďte si k nám s deťmi oddýchnuť od elektrosmogu a zhonu. Čas strávený u nás bude pre nich zážitok. Čakajú na Vás nielen 2bludiská, ale aj pyramída z balíkov slamy, rozhľadňa, 2 ohniská na opekanie, hry pre deti, tabule s fotkami dinosaurov a informácie o nich, náučný chodník s drevenými poľnými zvieratkami, slnečné hodiny, bufet, WC.

Samozrejme, sú pripravené tematické blúdenia s rozprávkovými bytosťami, pirátmi, strašidlami, športovcami, ale aj s postavami z hororových filmov. Kto sa bojí strašidiel, tak môže prísť na nočné blúdenia bez strašenia,“ píšu v statuse prevádzkovatelia.

zdroj: FB Kukuričné bludisko Vlčkovce

Cenník a otváracie hodiny

Deti do nedovŕšených 3 rokov majú vstupné zdarma. Deti, ktoré sú staršie ako 3 roky, a dospelí platia vstupné 3,30 eur/osoba. Otváracie hodiny sú pondelok – nedeľa (aj počas sviatkov) od 9.00 hod. – posledný vstup je o 17.30 hod. Areál sa zatvára o 19.30 hod.

Otváracie hodiny sú prispôsobené počasiu (počas dažďa a po daždi je bludisko z bezpečnostných dôvodov zatvorené), preto si napríklad na ich Facebooku radšej overte aktuálnu otváraciu dobu.

Majte na pamäti, že kým budete 1 – 2 hodiny blúdiť, počasie sa môže zmeniť, takže je dobré mať v batohu dáždnik či pršiplášť.

V septembri bude bludisko otvorené len cez víkendy od 10.00 hod. – posledný vstup o 17.00hod.

zdroj: FB Kukuričné bludisko Vlčkovce

Kde sa kukuričné bludisko nachádza?

Bludisko sa nachádza v katastri obce Vlčkovce medzi mestami Trnava a Sereď, pri rýchlostnej komunikácii R1. Budú vás navigovať smerové tabule.

Ak sa na miesto chcete dostať autobusom, tak je dobre ísť spojom Trnava – Sereď. Treba vystúpiť na autobusovej zastávke Vlčkovce cukrovar a následne pokračovať pešo približne 20 minút (za autobusom), kým vás k bludisku nenavedie smerová tabuľa.

Od 2. augusta 2020 platí zákaz vstupu so psom kvôli nezodpovedným majiteľom, ktorí zanechávali po psíkoch výkaly, púšťali ich z vôdzok, odmietali im nasadiť náustky a ohrozovali tým ostatných návštevníkov.

zdroj: FB Kukuričné bludisko Vlčkovce

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB Kukuričné bludisko Vlčkovce
Zdieľať na Facebooku