05.08.2020, meniny má
reklama
19. mája 2020

Obľúbený jahodový raj v Majcichove sa otvára už o niekoľko dní. Prídete si nazbierať sladké jahody aj vy? Poznáme ich cenu

Obľúbený jahodový raj v Majcichove sa otvára už o niekoľko dní. Prídete si nazbierať sladké jahody aj vy? Poznáme ich cenu
Zdroj: FB Jahody Majcichov
reklama

Určite nám dáte za pravdu, že jahody patria medzi jedno z najobľúbenejších letných ovocí. O vynikajúcej chuti domácich jahôd sa nemusíme ani baviť a využiť ich môžete na milión spôsobov. Či len tak do ruky, na koláč, do džemu alebo rozmixované zamraziť a počas horúcich letných dní si vychutnať skvelú ľadovú dreň bez éčok či pridaných cukrov.

Jahody z obchodu podľa nás nie sú tie pravé jahody. No ako sa dostať k domácim jahodám, ak nemáte vlastnú záhradku alebo rodinu a známych, ktorí by vás nimi ponúkli? Riešenie je jednoduché a vzdialené len zopár kilometrov od nášho mesta.

Majcichov, raj všetkých milovníkov jahôd

Neďaleká obec Majcichov, ktorá je vzdialená od nášho mesta približne 10 kilometrov (12 minút autom), sa už o pár dní stane vyhľadávanou destináciou plnou sladkých a chutných jahôd. Dozrievanie jahôd sa už pomaly blíži a môžete to vidieť aj na videu nižšie, ktoré zverejnila spoločnosť Frolkovič s.r.o. zodpovedná za majcichovský samozber.

Ak ste zástancovia bio ovocia a zeleniny, určite vás poteší vyjadrenie spoločnosti, že jahody sú zavlažované studničnou nezávadnou vodou a podstielané slamou, čiže čisté plody pozbierate aj za daždivého počasia. Zber by mal podľa ich oficiálnej facebookovej stránky začať od 25. mája 2020.

Zdroj: lepsiden.sk

Ako prebieha takýto samozber?

Ako spoločnosť uvádza na svojej webovej stránke, je potrebné si priniesť vlastné nádoby na zber. Na mieste sa dajú zakúpiť kartónové krabice s nosnosťou 3 kg a deti môžu prísť na samozber len v sprievode rodičov.

Cena jahôd bude nastavená na približne 2,50 eura za kilogram. Kedy sa oficiálne spustí samozber, aká bude cena jahôd tento rok a ďalšie aktuálne informácie sa dozviete na ich facebookovej stránke.

My tento rok určite nezaváhame a hneď, ako to bude možné, si ich pôjdeme nazbierať na kilá. Okrem jahôd si budete môcť nazbierať aj sladký jarný hrášok, ktorý v Majcichove pestujú na ploche približne 6 hektárov. Cena hrášku za kilogram je 2 eurá. Okrem jahôd a hrášku sa tiež bude predávať aj kilogramové balenie 100 % slovenského ručne zberaného maku z  minuloročnej úrody. Cena je 5 eur/kg.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: www.broskynemajcichov.sk, FB Jahody Majcichov
Zdieľať na Facebooku