21.10.2021, meniny má
27. apríla 2021

Obnovenie bežného režimu prímestských autobusových liniek. Prázdninový režim sa ruší

Obnovenie bežného režimu prímestských autobusových liniek. Prázdninový režim sa ruší
Zdroj: pixabay.com/imhd.sk
reklama
Prímestská autobusová doprava v Trnavskom kraji je od pondelka 26. apríla 2021 zabezpečovaná už podľa štandardných cestovných poriadkov. Končí sa tak doteraz platiaci prázdninový režim, pričom autobusy budú podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča opäť jazdiť ako počas obdobia školského vyučovania. Informáciu uviedli Seredské novinky.

„Ukončením takzvaného prázdninového režimu sa vraciame do normálu, na aký sme boli zvyknutí v čase pred pandémiou. Trnavský samosprávny kraj sa na tom dohodol so svojimi tromi zmluvnými dopravcami v kontexte uvoľňovania opatrení prijatých na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19. Pre cestujúcich aj naďalej platí povinnosť nosiť respirátor v interiéroch autobusov,“ povedal Viskupič.

Žiaci do školy, dospelí do práce

So zlepšenou epidemiologickou situáciou sa žiaci a študenti vracajú do škôl a čoraz viac ľudí cestuje aj do práce. „Rozhodli sme sa preto vyjsť v ústrety cestujúcej verejnosti a obnoviť štandardný režim fungovania prímestskej autobusovej dopravy na celom území Trnavského kraja,“ dodal Viskupič.

Prímestskú dopravu v Trnavskom kraji zabezpečujú traja zmluvní dopravcovia – ARRIVA Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica. Práve SKAND Skalica bude prechádzať na štandardný režim postupne, časť liniek bude ešte dočasne prevádzkovať v posilnenom prázdninovom režime.

Zdroj: pixabay.com

 Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: seredskenovinky.sk
Zdieľať na Facebooku