06.08.2020, meniny má
reklama
11. februára 2019

Obradná sieň v novom šate. Takto vyzerá po rekonštrukcii

reklama

Rekonštrukčné práce obradnej miestnosti sú ukončené. Obradná sieň na Mestskom úrade v Seredi prešla rekonštrukciou, ktorá začala ešte koncom roka 2018. Práce, ktoré zabezpečovala firma LUMINI s.r.o. v hodnote 1 587 eur, zahŕňali nový náter v celej miestnosti a odstránenie rôznych prasklín na omietke. Ďalej prebehla rekonštrukcia podlahy, upravovalo sa pódium, ale aj kabeláž v miestnosti, ktorá je teraz skrytá v lištách. Podlaha bola predtým po celej ploche zakrytá kobercom, ktorý je po novom preč. Parkety sú momentálne vybrúsené, nalakované a vytmelené. Rekonštrukciu parkiet zabezpečovala firma DOMECO SLOVAKIA s.r.o. Sereď, a to v celkovej hodnote 4 230 eur.

Táto reprezentatívna miestnosť mesta Sereď sa nachádza na poschodí v historickej budove úradu. Zaujímavosťou je, že budova má už 110 rokov a viac než 24 rokov nebola rekonštruovaná. V obradnej sieni neprebiehajú iba sobášne obrady. Konajú sa tu rôzne slávnostné udalosti, ako napríklad oceňovanie občanov, komorné koncerty menšieho rozsahu alebo sa tu prijímajú rôzne zahraničné návštevy.

Už onedlho vám prinesieme článok o vzácnych obrazoch, ktoré sa nachádzajú v seredskej obradnej sieni. Prekvapí vás, aký historický a umelecký skvost máme v našom meste. Ich fotokópie sú momentálne vystavené na Bratislavskom hrade ako súčasť multimediálnej výstavy –  Zlatý vek Peterhofu.


Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku