05.08.2020, meniny má
reklama
7. mája 2019

Obrovský módny gigant mieri do Serede. Vzniknú stovky nových pracovných miest

Obrovský módny gigant mieri do Serede. Vzniknú stovky nových pracovných miest
etrend.reality.sk
reklama

Značky ako Reserved, House, Cropp, Mohito a Sinsay určite poznáte a možno ich aj sami vyhľadávate. Tieto známe módne značky patria poľskej skupine s názvom LPP, ktorá sa rozhodla prenajať si 25 400 štvorcových metrov skladových priestorov ruskej developerskej skupiny PNK Group. Poľská firma sa tak stane najväčším nájomcom v novom priemyselnom parku pri Seredi.

Prácu si majú nájsť stovky ľudí

Logistické centrum tu bude vybavovať internetové objednávky zákazníkov a na starosti bude mať región strednej Európy. Keďže LPP Slovakia má na Slovensku celkom 55 kamenných predajní a za minulý rok vykázala tržby 58 miliónov, ide o logický krok zo strany módneho giganta. Najsilnejšia značka z portófila je značka Reserved, ktorá má na Slovensku celkovo 16 predajní. Čoskoro sa má v Banskej Bystrici v obchodnom centre Europa otvoriť aj najväčšia predajňa značky House na Slovensku. Rozloha predajne bude 882 štvorcových metrov a pôjde tak o tretiu najväčšiu prevádzku v európskom regióne.

Okrem logistického centra chce poľská firma vybudovať aj administratívne priestory a kantínu pre zamestnancov. Spoločnosť sľubuje, že prácu si nájdu stovky ľudí, momentálne pracuje na troch kontinentoch celkovo 25-tisíc zamestnancov.

„Táto investícia nám čoskoro umožní doručovať tovar zákazníkom našich piatich módnych značiek v rámci týchto trhov už nasledujúci pracovný deň od objednania tovaru alebo na niektorých miestach dokonca v ten istý deň. To zasa pomôže spoločnosti výrazne zvýšiť jej konkurencieschopnosť,“ povedal pre médium etrend.reality.sk šéf logistiky LPP Piotr Dopierała.

Prenajaté priestory budú slúžiť na účely logistického centra, kantíny pre zamestancov a administratívy. Zdroj: etrend.reality.sk

Rozhodla výborná lokalita priemyselného parku pri Seredi

Poľská spoločnosť LPP sa rozhodla prenajať si priestory na Slovensku najmä kvôli výhodnej geografickej polohe, dostupnosti pracovnej sily a blízkosti ku kľúčovým trhom. Okrem toho zohrali významnú úlohu aj kvalitatívne atribúty prenajatej budovy, v ktorej môže spoločnosť implementovať moderné logistické technológie a spustiť automatizáciu procesu spracovania objednávok. V priemyselnom parku tak pribudne k veľkým spoločnostiam, ako Amazon, logistické centrum Lidl a Mountpark Logistics EU ďalšia svetová a úspešná spoločnosť.

Rozhodla výhodná geografická poloha nášho priemyselného parku. Zdroj: etrend.reality.sk

Páčil sa vám tento článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: etrend.reality.sk
Spoločnosť JLL
Zdieľať na Facebooku