19.02.2020, meniny má
22. júla 2019

Očakávaný VATA fest nám tento rok prinesie viac koncertov. Na koho sa môžete tešiť a koho rozhodne nemôžete prepásť?

reklama

Na nadchádzajúcom multižánrovom VATA feste to bude koncertmi len tak sršať. Budete si môcť vypočuť rôzne žánre od rapu cez metal a rock až po klasickú hudbu. Preto sme sa rozhodli predstaviť vám v dnešnom článku nielen seredských hudobníkov, ktorých si musíte prísť jednoznačne vypočuť už v sobotu 3. augusta 2019. Presné časy všetkých vystúpení nájdete na oficiálnej facebookovej stránke VATA festu 2019.

Boy Wonder

Alebo vlastným menom Lukáš Jedlička je raper, producent a člen skupiny BoyBand. Pochádza z Trnavy a momentálne patrí medzi najznámejších slovenských interpretov. Vo svojich textoch ukazuje svoj pohľad na dnešnú dobu a servítku si pred ústa rozhodne nedáva. Medzi jeho najznámejšie hity patria „Pandúri“ alebo „Čierna vdova“ a obľúbený je väčšinou medzi mladými ľuďmi.

Zdroj: tynikdy.cz

NoControl

Milovníkom tvrdšieho rocku sa predstaví metalová skupina NoControl, v ktorej účinkuje aj známy gitarista a predovšetkým Seredčan Jimi Cimbala. Jimi sa preslávil najmä vďaka založeniu známej skupiny Metropolis a poznať ho môžete aj z účinkovania v sprievodnej kapele v televíznej súťaži Slovensko hľadá Superstar.

Zdroj: expres.sk

Not Yet Awake

Opäť niečo z metal súdka, no tento raz z domácich končín. Seredská metalcore kapela vznikla približne pred pol rokom a pozostáva z piatich šikovných hudobníkov, ktorí majú síce radi odlišné štýly, ale spája ich spoločná chuť tvoriť. Ich tvorba nie je jedinečná len kvôli zvláštnemu spojeniu rocku, rapu a popu, ale aj vďaka významovo hlbokým textom, ktorými sa snažia poukázať na to, čo je v živote dôležité.

Zdroj: archív kapely

Stolen Street

Chlapčenská kapela pochádzajúca z Trnavy je špecifická svojimi anglickými textami a silnou charizmou, ktorými si neraz získali srdcia svojich fanúšikov. Venujú sa prevažne indie rocku a alternatívnej hudbe a ich tvorbu si môžete vypočuť na tomto odkaze. Tak čo poviete, získajú si aj vás?

Zdroj: archív kapely

Bratia Danišovci

Na VATA feste nájdete skutočne mnoho žánrov a mnoho rôznorodých umelcov. Ak ste sa zúčastnili minulého ročníka, určite si spomínate na hudobný workshop s klavírnym virtuózom Norbertom Danišom, a taktiež na vystúpenie s jeho bratom Karolom, ktorý hrá na husliach. Spojenie týchto dvoch klasických nástrojov prináša krásne melódie, ktoré sú dokonalým a nezabudnuteľným hudobným zážitkom. Ak ste však tvorbu týchto talentovaných bratov ešte nepočuli, VATA fest vám k tomu opäť poskytuje príležitosť.

Zdroj: Seredsity.sk

Graeme Mark

Írsky skladateľ a pesničkár už šesť rokov v kluboch a kaviarňach po celej strednej Európe prezentuje svoju jedinečnú tvorbu, ktorá sa vyznačuje zaujímavou nostalgiou a radosťou v jednom. Každá jeho pieseň ukrýva príbeh, v ktorom vás na jeho komorných predstaveniach prenesie do sveta postáv a krajín inšpirovaných búrlivým morom a drsnými kopcami. Necháte sa uniesť aj vy?

Zdroj: FB stránka Graeme Mark

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku