15.01.2021, meniny má
4. januára 2021

Od štvrtka bude galantská nemocnica poskytovať starostlivosť len pre pacientov s Covidom-19

Od štvrtka bude galantská nemocnica poskytovať starostlivosť len pre pacientov s Covidom-19
Zdroj: procare.sk
reklama

Sieť Svet zdravia sa dnes dohodla s Ministerstvom zdravotníctva SR, že od tohto štvrtka (7. 1. 2021) bude galantská nemocnica poskytovať zdravotnú starostlivosť iba pre pacientov s ochorením COVID-19. Prechod do „červeného“ režimu má výrazným spôsobom pomôcť kritickej situácii v nitrianskej fakultnej nemocnici.

Navýši počet lôžok

Nemocnica sa chystá navýšiť aj počet lôžok. Nová COVID-19 kapacita bude predstavovať spolu 110 lôžok, z toho 10 s umelou pľúcnou ventiláciou a 80 s priamym prívodom kyslíka. Doteraz mala nemocnica reprofilizovaných 65 COVID lôžok s aktuálne 59 pacientami. Súčasťou spoločnej dohody je prevoz približne 70 pacientov, ktorí sú dnes v Galante hospitalizovaní s inými diagnózami, do nemocníc v Trnave, Nitre, Topoľčanoch, Nových Zámkoch a v Bratislave.

Urgentný príjem zostane

Nemocnica bude mať aj po štvrtku v prevádzke urgentný príjem pre všetkých pacientov, detské oddelenie s pohotovosťou a bude zabezpečovať pôrody v akútnom režime. Plánované gynekologicko-pôrodnícke zákroky prevezme nemocnica v Nových Zámkoch. Okrem toho sa aj táto nemocnica Sveta zdravia pripravuje na spustenie vakcinačného programu pre svojich zdravotníkov už v priebehu tohto týždňa.

„Galantská nemocnica pomôže nitrianskej nemocnici napriek tomu, že má stále vysoký počet zdravotníkov v domácej liečbe alebo karanténe. Veríme, že okolité nemocnice sa v tomto dočasnom krízovom období zase dobre postarajú o našich pacientov z rozsiahleho galantského regiónu,“ zdôraznil Vladimír Dvorový, generálny riaditeľ siete ProCare a Svet zdravia. Spádová oblasť okresu Galanta predstavuje takmer 100-tisíc obyvateľov.

Okrem galantskej nemocnice prijala COVID pacientov z Nitry aj nemocnica Svet zdravia v Topoľčanoch. V rámci svojich možností to bolo za posledných 5 dní spolu 6 pacientov. Nemocnica taktiež neprijíma darcov krvi až do odvolania.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: procare.sk
Zdieľať na Facebooku