12.04.2021, meniny má
29. marca 2021

Odberné miesto na Kasárenskej ulici končí svoju prevádzku. Otestovať sa môžete dať už len na Trnavskej ceste

Odberné miesto na Kasárenskej ulici končí svoju prevádzku. Otestovať sa môžete dať už len na Trnavskej ceste
Zdroj: Tvnoviny.sk/seredsity.sk
reklama

V súvislosti s pandémiou koronavírusu a potrebou testovania sa na COVID-19 bolo na žiadosť Ministerstva obrany SR ešte v decembri minulého roka zriadené mobilné odberové miesto s miestom prevádzkovania Ženijný prápor Sereď na Kasárenskej ulici, kde vykonával odbery vojenský zdravotnícky personál.

Toto odberové miesto poskytovalo bezplatné testovanie antigénovými testami na ochorenie COVID-19. Od stredy však končí svoje pôsobenie v našom meste. Rozhodlo o tom velenie OS SR.

Posledný deň pôsobenia je v stredu

Na základe rozhodnutia velenia Ozbrojených síl končí dňom 31. 3. 2021 činnosť testovacieho miesta v priestore VÚ 1049 na Kasárenskej ul. v Seredi pre zabezpečenie testovania obyvateľov SR na COVID-19. Posledný deň, kedy sa môžete prísť dať otestovať, je v stredu 31. 3. 2021. Na Kasárenskej ulici sa budú vykonávať odbery až do 18.00 hod. večer.

Testovanie v autobuse

V meste tak na otestovanie sa počas týždňa zostalo už len jedno miesto. Bez rezervácie sa tak môžu dať všetci, nielen obyvatelia Serede, otestovať v autobuse Phoenix Corp. na SAD na Trnavskej ceste. Na testovanie môžete využiť aj možnosť rezervácie na tomto odkaze.

Výsledky testovania v Seredi

Po minulej sobote dosiahlo mesto Sereď v poslednom testovaní dňa 27. 3. 2021 najnižšie číslo pozitívnych od začiatku skríningu. V predošlých dvoch kolách boli výsledky taktiež uspokojivé, nakoľko už tretí týždeň sa držíme v naozaj nízkych hodnotách. Minulý týždeň bola miera pozitivity 0,24 %, predminulý týždeň 0,12 % a tento víkend to bolo 0,06 %. Situácia sa teda v našom meste značne zlepšuje, nemali by sme však zabúdať na istú mieru nepresnosti antigénových testov.

zdroj: Krízový štáb mesta Sereď

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: Mesto Sereď
Zdieľať na Facebooku