23.07.2024, meniny má
9. júla 2024

Odchovanec BK Lokomotíva Sereď Juraj Láštic je súčasťou seniorskej reprezentácie Slovenska

Odchovanec BK Lokomotíva Sereď Juraj Láštic je súčasťou seniorskej reprezentácie Slovenska
Zdroj: Karin Henčeková
reklama

Juraj Láštic: „Bol to skvelý pocit, či už to, že som bol pozvaný do mužskej reprezentácie alebo to že som mal možnosť obliecť si reprezentačný dres a nastúpiť na zápas hlavne keď si pomyslím, že som nebol v žiadnej mládežníckej reprezentácii Slovenska. 

Celý kemp trval 9 dní kedy sme sa pripravovali na zápasy proti Portugalsku. Bola to pre mňa výborná skúsenosť, myslím si, že som sa za ten čas veľa naučil, a to že som dostal príležitosť a dôveru od trénera nastúpiť na zápas bolo pre mňa výnimočné. 

láštic

Zdroj: Karin Henčeková

V prvom zápase som síce nenastúpil, ale v druhom som dostal možnosť ukázať sa, čo som využil naplno. Taktiež to, že sa mi podarilo dať aj svoje prvé body za reprezentáciu je niečo na čo budem spomínať do konca života. Určite je to pre mňa odmena za všetku tú prácu a za ten čas, ktorý trávim v telocvični.

reklama

Je to skvelá motivácia zlepšovať sa a posúvať sa smerom vpred. Určite k tomu pomáhajú aj podmienky ktoré mám v Handlovej alebo počas leta v Seredi, kedy sa na sebe môžem neustále pracovať.“

Zdroj: Karin Henčeková

Výber odohral dva prípravné zápasy v bratislavskom národnom basketbalovom centre. Prvý prípravný zápas vyšiel lepšie našim reprezentantom v ktorom zvíťazili o dva body.

4.7.2024 Slovensko – Portugalsko 65:63 (17:22, 37:33, 42:46)

V odvetnom zápase ale zverenci Aramisa Nagliča ťahali za kratší koniec a na súpera nestačili.

5.7.2024 Slovensko – Portugalsko 74:76 (13:17, 30:37, 52:59)

Slováci sa najbližšie stretnú v novembri, kedy absolvujú kvalifikačné súboje o postup na EuroBasket 2025. Najskôr privítajú v Bratislave Španielsko (22. novembra 2024) a odvetu absolvujú na Pyrenejskom polostrove (25. novembra 2024).

Súčasťou výberu je aj Maté Balogh ktorý pôsobil v seredskej Lokomotíve tri roky. Jurajovi, Matému a celému národnému tímu držíme palce v ich ďalšej práci!

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroj: Karin Henčeková

Zdroje: Karin Henčeková
Zdieľať na Facebooku