24.09.2020, meniny má
reklama
12. augusta 2020

Ohniskom nákazy koronavírusu v okrese Galanta je firma zo Sládkovičova, ktorá vyrába obľúbené bagety

Ohniskom nákazy koronavírusu v okrese Galanta je firma zo Sládkovičova, ktorá vyrába obľúbené bagety
Zdroj: FB Pierre Baguette Original
reklama

Dnes sme vám už priniesli informáciu o tom, že koronavírus sa na Slovensku opäť rozmáha. Najviac nakazených je tentoraz z okresu Galanta. Podľa aktuálnych informácií by ich malo byť až 25. Celkovo včera na Slovensku pribudlo 75 prípadov nákazy a vykonaných bolo 3 131 testov. Ministerstvo zdravotníctva preto oficiálne potvrdilo druhú vlnu koronavírusu.

Centrom nákazy je firma Fekollini v Sládkovičove

Ohniskom nákazy v galantskom okrese je podľa najnovších informácií firma Fekollini, ktorá sa nachádza v Sládkovičove. Táto firma okrem iného vyrába aj bagety a sendviče Pierre Baguette. Pôvodne bolo vo firme nakazených 21 zamestnancov, avšak ich počet je v skutočnosti 25. Potvrdil to aj primátor Galanty Peter Paška.

Všetky potvrdené prípady v okrese teda pochádzajú z jednej firmy, čo potvrdila aj regionálna hygienička Iveta Šuleková. Úrad verejného zdravotníctva informuje, že v súčasnosti prebieha testovanie všetkých zamestnancov firmy. Testovanie sa uskutočňuje aj u blízkych kontaktov nakazených, pričom im zároveň bola nariadená izolácia.

Ani vzhľadom na počet nakazených zamestnancov sa firma neplánuje zatvárať. Hoci sa tu denne vyrobí až 200 000 sendvičov, firma vraj neustále dodržiava prísne bezpečnostné opatrenia. Firma zároveň garantuje, že výrobky vyrábajú len ľudia s negatívnym výsledkom testu na COVID-19, ktorí neboli v úzkom kontakte s pozitívne testovanými osobami na COVID-19.

Sme na trhu vyše 23 rokov a to iba vďaka tomu, že sme sa vždy správali zodpovedne a transparentne. Preto sme sa rozhodli…

Uverejnil používateľ Pierre Baguette Original Streda 12. augusta 2020

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: refresher.sk, tvnoviny.sk, FB Pierre Baguette Original
Zdieľať na Facebooku