24.02.2020, meniny má
20. januára 2020

Okradol babičku v Seredi o desiatky eur. Mestskí policajti zadržali podvodného elektrikára z Piešťan

Okradol babičku v Seredi o desiatky eur. Mestskí policajti zadržali podvodného elektrikára z Piešťan
Zdroj: RTV Krea
reklama

16. januára 2020 priniesla RTV Krea informáciu o zadržaní muža, ktorý sa vydával za elektrikára. Ten si za svoju obeť vybral 71-ročnú pani zo Serede, ktorá, bohužiaľ, doplatila na svoju dôverčivosť.

Jedným dychom treba dodať, že podobní zločinci sú častokrát veľmi dobre pripravení a rozoznať ich od pravých elektrikárov býva ťažké. Aj z tohto dôvodu si vyberajú starších občanov, ktorí sa dajú ľahšie oklamať. Tento fejkový elektrikár však v našom meste už dokradol.

Deň na to však regionálna televízia Krea priniesla zaujímavú reportáž, ktorá hovorilo o tom, že v nitrianskom kraji bolo v minulom roku podaných 24 podobných oznámení, kedy prišlo k okradnutiu seniorov. Spolu prišli približne o neuveriteľných 123-tisíc eur.

Rýchly zásah Mestskej polície v Seredi

Udalosť sa stala ešte v decembri, kedy 58-ročný páchateľ zaklopal na dvere starenky zo Serede. Dôvod návštevy bola revízia elektrickej siete. Po prezretí elektrickej skrinky skonštatoval, že musí byť vymenená a vylákal od staršej Seredčanky 60 eur.

„Pani išla peniaze vybrať do bankomatu a dala ich mužovi. Po zadržaní sa 58-ročný muž z Piešťan v rámci objasňovania priestupku proti majetku ku skutku priznal.“ Pre RTV Krea Martina Kredatusová, hovorkyňa KR PZ v Trnave

Štátna polícia pri pátraní požiadala o pomoc aj mestskú políciu. Tá dostala všetky potrebné informácie a identifikácia páchateľa netrvala dlho. „Operačný dôstojník vyhodnotil, že sa jedná o páchateľa, ktorý daný čin spáchal a celý priebeh zadržania sa monitoroval.“ Pre RTV Krea Ladislav Fabo, náčelník MsP v Seredi

Podporte článok zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku