18.10.2021, meniny má
27. mája 2021

Okres Galanta bude od budúceho pondelka v oranžovej farbe. Ďalšie uvoľnenie opatrení sa dotkne gastro prevádzok a rúšok

Okres Galanta bude od budúceho pondelka v oranžovej farbe. Ďalšie uvoľnenie opatrení sa dotkne gastro prevádzok a rúšok
Zdroj: unsplash.com
reklama

Od budúceho pondelka 31. mája 2021 budú podľa COVID automatu skoro všetky okresy v oranžovej alebo žltej farbe. Pre okres Galanta, ktorý sa prepne do oranžovej fázy, čiže druhého stupňa ostražitosti, to znamená ďalšie uvoľňovanie opatrení. Respirátory bude možné nahradiť rúškami, no zmeny sa dotknú aj gastro prevádzok. Informáciu priniesol Denník N.

Posedieť si budete môcť nielen na terase

Oranžové a žlté okresy budú môcť od pondelka konzumovať v gastro prevádzkach nielen na terasách, ale aj v interiéri. Potrebné bude dodržiavanie pravidiel. Stoly musia byť v reštauráciách minimálne dva metre od seba a sedieť pri nich môžu najviac štyri osoby alebo osoby z jednej domácnosti.

Uvoľnenie opatrení sa týka aj prekrytia horných dýchacích ciest, na čo bude stačiť  rúško už aj v interiéri. Zmena platí len pre oranžové a žlté okresy. V exteriéri je rúško povinné pri hromadných podujatiach. Respirátory sú naďalej povinné pre bordové, červené a ružové okresy.

Rozdelenie okresov podľa COVID automatu

  • Červené okresy (II. stupeň varovania): Banská Štiavnica, Kysucké Nové Mesto, Myjava.
  • Ružové okresy (I. stupeň varovania): Bánovce nad Bebravou, Bardejov, Bytča, Čadca, Nové Mesto nad Váhom, Ružomberok, Skalica, Sobrance, Stará Ľubovňa, Trenčín, Žilina.
  • Oranžové okresy (II. stupeň ostražitosti): Banská Bystrica, Brezno, Galanta, Gelnica, Humenné, Ilava, Kežmarok, Košice I-IV, Košice-okolie, Krupina, Levice, Liptovský Mikuláš, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Námestovo, Nové Zámky, Pezinok, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Sabinov, Senica, Snina, Spišská Nová Ves, Svidník, Trnava, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Zvolen.
  • Žlté okresy (I. stupeň ostražitosti): Bratislava I-V, Detva, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Hlohovec, Komárno, Levoča, Lučenec, malacky, Nitra, Partizánske, Poltár, Prievidza, Šaľa, Senec, Stropkov, Topoľčany, Trebišov, Turčianske Teplice, Zlaté Moravce.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: hnonline.sk, startitup.sk, dennikn.sk
Zdieľať na Facebooku