18.10.2021, meniny má
24. septembra 2021

Okres Galanta dosiahol 65 % zaočkovanosť u ľudí nad 50 rokov. Toto je určená hranica na to, aby sme sa nedostali do čiernej farby

Okres Galanta dosiahol 65 % zaočkovanosť u ľudí nad 50 rokov. Toto je určená hranica na to, aby sme sa nedostali do čiernej farby
Zdroj: seredsity.sk/rtvs.sk
reklama

Okres Galanta, v ktorom sa nachádza aj mesto Sereď, je momentálne vo „fáze ostražitosti“. Medzi základné opatrenia patrí nosenie rúška a respirátora FFP2, pričom je povinné nosiť rúško v interiéri a na hromadných podujatiach aj v exteriéri. Pohyb v okrese, ktorý je v oranžovej fáze, zatiaľ nie je obmedzený. Okres Galanta však dosiahol 65 % zaočkovanosť u starších ako 50 rokov.

Aké obmedzenia momentálne platia v našom okrese?

Čo sa týka obmedzení, ktoré v okrese Galanta platia, medzi najvýznamnejšie patrí stále nosenie ochrany horných dýchacích ciest. Fitness centrá sú otvorené s podmienkou dodržania maximálneho počtu ľudí, welness zasa s dodržaním podmienok pre jednotlivé protokoly. Školy sú otvorené a chodí sa normálne prezenčne, vysoké školy vyučujú prezenčne takisto.

V obchode má byť 1 zákazník na 15 m2 plochy. Všetky pravidlá si môžete pozrieť nižšie v obrázkoch alebo na webe Covid automatu.

zdroj: automat.gov.sk

zdroj: automat.gov.sk

Ako to vidí primátor Galanty?

Primátor Galanty Peter Paška sa k situácii vyjadril aj na svojom Facebooku. Podľa neho bol o vakcináciu isté obdobie nižší záujem, no momentálne opäť narastá. Aj vďaka tomu sme dosiahli 65 % zaočkovanosť u dospelých starších ako 50 rokov.

„Dosiahli sme konečne hranicu 65 % zaočkovaných starších ako 50 rokov v našom okrese, čo je určená hranica na to, aby sme sa nedostali už do čiernej zóny. Alebo na to, aby sme boli nižšie, ako patríme podľa počtu pozitívnych, resp. nakazených. Bratislava zasa dosiahla hranicu 75 %, tam už zavretí určite nebudú.

Teoreticky by sme mohli ísť ten ďalší týždeň aj my do zeleného pásma a fungovať opäť bez obmedzení. Prakticky však pribúda toľko prípadov, že keď nebudeme dodržiavať už zažité opatrenia, podobne ako okresom v okolí aj nám hrozí pomaly červená. Teším sa, úprimne, že znovu pribúdajú ľudia, ktorí chodia do našej nemocnice na očkovanie, nejakú dobu bol naozaj nízky záujem,“ napísal.

zdroj: sme.sk

zdroj: sme.sk

zdroj: FB Peter Paška – primátor mesta Galanta 

Podľa primátora Galanty a verejne dostupných informácií to znamená, že pri prepínaní covid semafora sa farba nášho okresu bude znižovať o jeden stupeň oproti farbe, akú by sme mali mať na základe incidencie. Okres Galanta by na tom mal byť podobne, ako je to v Dunajskej Strede, ktorá je v súčasnosti jediným okresom bez obmedzení.

„Ďakujem vám všetkým, ktorí chránite seba, svojich najbližších, svoje okolie a že sme sa všetci spolu postarali o to, aby život v našom regióne prísne hygienické a bezpečnostné opatrenia ovplyvňovali čo možno najmenej. Zároveň vyzývam všetkých, ktorí sa ešte nezaočkovali, prosím, nečakajte – vaša vakcína vás čaká – bez objednávky – v našej nemocnici. Neváhajte a zaočkujte sa čo najskôr,“ dokončil primátor Galanty Peter Paška.

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: FB Peter Paška - primátor mesta Galanta
Zdieľať na Facebooku