21.10.2021, meniny má
10. júna 2021

Okres Galanta sa podľa covid automatu bude od pondelka nachádzať v žltej zóne. Čo to pre nás znamená?

Okres Galanta sa podľa covid automatu bude od pondelka nachádzať v žltej zóne. Čo to pre nás znamená?
Zdroj: dnes24.sk/ pixabay.com
reklama

Epidemická situácia sa na Slovensku aj naďalej zlepšuje. Krajina sa nachádza zväčša v žltej farbe, kde platia len mierne protiepidemické opatrenia. Po nej nasleduje posledná – zelená fáza, ktorá predstavuje už len monitorovanie situácie. V rámci Slovenskej republiky však stále evidujeme regionálne rozdiely, podľa ktorých sa musíme orientovať. Okres Galanta je od pondelka 14. júna 2021 zaradený medzi žlté okresy. Pozrite si aktuálne opatrenia platné pre túto zónu.

Od pondelka 14. 6. 2021 bude v zelenej farbe šesť okresov – Šaľa, Turčianske Teplice, Brezno, Púchov, Stropkov, Topoľčany, v červenej farbe budú dva okresy – Kysucké Nové Mesto a Myjava.

Mobilné odberné miesta od 30. júna 2021 už nebudú fungovať systémom, ako fungovali doteraz. Informoval o tom minister zdravotníctva. Po novom by mali byť kombinované s odbernými miestami na PCR alebo LAMP-testy.

Žlté okresy

Žlté okresy: Banská Bystrica, Bratislava I, Bratislava II, Bratislava III, Bratislava IV, Bratislava V, Detva, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Ilava, Kežmarok, Komárno, Košice I, Košice II, Košice III, Košice IV, Košice – okolie, Krupina, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Nitra, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Revúca, Rožňava, Sabinov, Senec, Snina, Stará Ľubovňa, Svidník, Trebišov, Veľký Krtíš, Žarnovica, Žiar nad Hronom, Zlaté Moravce, Zvolen

Aktuálne opatrenia pre žlté okresy

  • Povinné nosenie rúška v interiéri, v exteriéri na hromadných podujatiach.
  • Hromadné podujatia sú povolené s obsadenosťou maximálne 50 % kapacity v prípade státia v interiéri, maximálna kapacita 250 ľudí, v exteriéri 75 %, do 500 ľudí. Kapacita na státie v interiéri je 100 ľudí, v exteriéri 250 ľudí, tieto obmedzenia sa vzťahujú aj na svadby, kary, krsty a iné oslavy, avšak s povinnosťou zoznamu účastníkov.
  • Ubytovacie zariadenia sú otvorené.
  • Reštaurácie a podniky môžu mať otvorené vnútorné priestory, pri stole môže sedieť max. 6 ľudí, respektíve osoby z jednej domácnosti, stoly musia byť v rozostupe najmenej 2 metre.
  • Wellness max. 50 % kapacity na 1 sektor, resp. max. počet osôb do 500, potrebný test. Podmienkou pre vstup do wellnesu je negatívny antigénový test, nie starší ako 24 hodín, alebo RT-PCR/LAMP test nie starší ako 72 hodín, nepotrebujú ho deti do 10 rokov.
  • Otvorené sú aj fitnescentrá s maximálnou kapacitou 30 osôb, respektíve 15 m2 na osobu.
  • Múzeá aj galérie môžu organizovať hromadné prehliadky s kapacitou 30 osôb, ubytovacie zariadenia s nutnosťou riadiť sa podľa vyššie uvedených kapacitných obmedzení v prípade wellness či aquaparkov.
  • Bazény fungujú do naplnenia 50 % kapacít, povinné je preukázať sa negatívnym testom.
  • Pre podniky je odporúčaný home office.

Opatrenia v jednotlivých okresoch si môžeš detailne prezrieť na tejto stránke.

Zdroj: dennikn.sk

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: korona.gov.sk, startitup.sk, dennikn.sk
Zdieľať na Facebooku