19.04.2024, meniny má
6. mája 2023

Onedlho dozrejú prvé chutné sladké jahody. Navštívte samozber za Majcichovom a nazbierajte si ich aj vy

Onedlho dozrejú prvé chutné sladké jahody. Navštívte samozber za Majcichovom a nazbierajte si ich aj vy
Zdroj: FB Jahody-samozber
reklama

Neďaleká obec Majcichov, ktorá je vzdialená od Serede len približne 10 kilometrov (12 minút autom), sa už čoskoro stane vyhľadávanou destináciou plnou sladkých jahôd. Dozrievanie jahôd sa už totiž pomaly blíži.

Plochu samozberu, ktorý sa nachádza za obcou Majcichov a smerom na Hoste, oproti minulému roku rozšírili. Počas tejto sezóny budú pre zberačov k dispozícii jahody na ploche o rozlohe až 10 ha.

Tešíte sa na samozber?

Keďže v mieste tohto samozberu majú nasadených viacero odrôd jahôd, výhodou je ich postupné dozrievanie. Tento rok bude taktiež k dispozícii aj výborný sladučký hrášok na ploche 2 ha.

Kto nebude mať záujem o samozber bude si môcť aj vopred objednať nazbierané jahody. Tento rok však sezóna nebude končiť po zbere jahôd a hrachu. Pokračovať bude predajom marhúľ, ktoré sa pestovateľom podarilo uchrániť pred mrazivými nocami.

reklama
samozber

Zdroj: FB Jahody-samozber

Pre zberačov bude pripravená aj ďalšia novinka. Tou je samozber nakladaných uhoriek, na ktoré sa počas minuloročnej sezóny veľa zákazníkov dopytovalo. Uhorky bude možné zakúpiť formou samozberu, ale aj na objednávku – tu si však na ďalšie informácie musíme ešte chvíľu počkať.

Vopred nazbierané jahody na objednávku budú zberané vždy v daný deň ráno. Kvôli zabezpečeniu ich maximálnej čerstvosti budú až do vášho príchodu uskladnené v špeciálnej dodávke s chladiakom.

Ak by si ste si v prípade samozberu nepriniesli vlastné nádoby, nezúfajte. Na mieste si môžete zakúpiť aj krabičky na zber sladkých jahôd. K dispozícii budú aj vozíky, ktoré môžete použiť na jahodovisku a nazberané jahody si do nich naukladať. Vstup s deťmi je na jahodovisko viac ako vítaný a ochutnávanie je samozrejmosť.

Zdroj: FB Jahody-samozber

„Čo sa týka cien samozberu, stále sa ich snažíme aj napriek narastajúcim nákladom udržať čo najnižšie v okolí,“ vysvetlili pre naše médium pestovatelia z Majcichova.

Cena samozberu jahôd a hrachu bude v tomto roku 2,60 eur za kilogram. Čo sa týka ceny za vopred nazbierané jahody, pri nich je stanovená na 5 eur za kilogram.

Otváracie hodiny sú naplánované denne v čase od 6.00 do 18.00 hod., samozrejme, v závislosti od počasia. Platba na jahodovisku bude možná v hotovosti aj kartou.

Začiatok samozberu záleží vo veľkej miere od počasia a dozrievania, ale predpokladaný termín spustenia samozberu je okolo 24. mája 2023. Ak chcete mať tie najnovšie informácie, odporúčame sledovať facebookový profil Jahody-samozber, aby vám nič neuniklo.

Zdroj: FB Jahody-samozber

Zdroj: FB Jahody-samozber

Zdroje: Jahody-samozber, seredsity.sk
Zdieľať na Facebooku