05.08.2020, meniny má
reklama
1. augusta 2019

Osvetová cyklistická kampaň, za ktorou stojí seredské združenie. Celoslovenský projekt zmení náš prístup k nakupovaniu

Osvetová cyklistická kampaň, za ktorou stojí seredské združenie. Celoslovenský projekt zmení náš prístup k nakupovaniu
Zdroj: OZ Mám rád cyklistiku
reklama

Celoslovenská kampaň s názvom Na bicykli do obchodu dnes roztočila svoje kolesá po siedmykrát a do tejto súťaže sa môže zapojiť každý, kto miluje cyklistiku. Skvelou správou je, že za iniciatívou stojí známe seredské združenie OZ Mám rád cyklistiku.

Prihlásia sa Seredčania do osvetovej kampane?

Leto je ako stvorené pre všetkých nadšencov cyklistiky a v rámci tejto národnej kampane môžete spojiť príjemné s užitočným. Počas celého mesiaca august sa totiž môžu občania zaregistrovať do súťaže zameranej na podporu cyklistickej dopravy s využitím pri nakupovaní. Prihlásiť sa môžu nielen zákazníci, ale aj priamo predajcovia, ktorí chcú ukázať, že im na tejto osvetovej kampani záleží.

Jednoduchá a bezplatná registrácia vám umožní prístup do online účtu, registrovať sa môžete na tomto odkaze. V auguste prebieha iba prihlasovacia kampaň, súťažiť sa bude až v septembri. Počas súťažného mesiaca si budú môcť zákazníci evidovať svoje nákupy, ktoré absolvujú na bicykli.

Zdroj: OZ Mám rád cyklistiku

Bežné nákupy zvládneme aj s bicyklom

Nie je to však iba o súťažení. Je to o participovaní na prospešnej kampani, ktorá má vyzdvihnúť najmä fakt, že aj takýmto spôsobom dokážeme spoločne pomôcť našej planéte. Ľudia totiž často využijú automobil na nakupovanie iba zo zvyku alebo komfortu. Veľakrát však ide o bežné a malé nákupy, ktoré dokážeme plnohodnotne vyriešiť aj s bicyklom. Nehovoriac o tom, že v takom meste, ako je napríklad naša Sereď, je všetko blízko a bicykel funguje ako efektívny dopravný prostriedok.

Nielenže ušetríte emisie, zapojíte sa do ekologickej akcie, ale urobíte niečo pre svoje okolie a aj pre svoje zdravie. Nezabúdajte, že súťažiť sa bude o hodnotné ceny, ako napríklad štýlový mestský bicykel, športové hodinky a kvalitné zámky na bicykel. Všetky potrebné informácie vám určite odporúčame prečítať na oficiálnej stránke celoslovenskej súťaže.

Zdroj: OZ Mám rád cyklistiku

Projekt podporila aj Európska cyklistická federácia

Zaujímavosťou je, že tento projekt vznikol v roku 2013 a ako jeden z najlepších bol podporený aj Európskou cyklistickou federáciou (ECF). Po vydarenom úvodnom ročníku sa projekt postupne rozvíjal, až nadobudol dnešné kontúry. Veríme, že do projektu sa zapojí aj veľa Seredčanov a spoločne tak prispejeme k tejto sympatickej osvete.

„Hlavným cieľom kampane je motivovať ľudí, aby realizovali svoje cesty za nákupmi na bicykloch  ako plnohodnotnú alternatívu pre individuálnu motorovú dopravu. Samotná návšteva predajne na bicykli je veľmi jednoduchý, rýchly a lacný spôsob ako prispieť k zdravej mobilite vo vašom meste alebo obci a zároveň urobiť niečo pre svoje zdravie, prírodu a celkovú dopravnú situáciu.“ Štatutár súťaže, OZ Mám rád cyklistiku

Zdroj: OZ Mám rád cyklistiku

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: OZ Mám rád cyklistiku
nabicyklidoobchodu.sk
Zdieľať na Facebooku