13.08.2022, meniny má
14. júna 2019

Osviežte sa priamo na Námestí slobody. Rozprašovač vodnej hmly vám oddnes pomôže zvládnuť horúčavy v meste

reklama

Vysoké horúčavy počas týchto dní sužujú všetkých obyvateľov nášho mesta. Aj cez víkend musíme klásť obrovský dôraz na dodržiavanie pitného režimu a pravidelné ochladzovanie organizmu.

Novým spôsobom, ako sa môžete v našom meste osviežiť, je rozprašovač vodnej hmly na Námestí slobody, ktorý začal fungovať od dnešného dňa. Z tohto kroku sa veľmi tešíme a dúfame, že pomôže čo najviac Seredčanom. Preto neváhajte a v prípade, že pôjdete cez naše námestie, skúste ho otestovať. Takýto rozprašovač určite poznáte z našich okolitých miest, respektíve z rôznych veľkomiest, v ktorých je niečo podobné na námestiach už povinným štandardom.

Skúste si ho predstaviť ako zariadenie, ktoré vodu rozprašuje na jemný osviežujúci závan s drobnými časticami vody. Keď cez neho prejdete, pocítite jemné dotyky vody, ale nemusíte sa báť, že by ste boli do nitky premočení.

reklama

Kto stojí za inštaláciou rozprašovača?

Realizácia prác spojených s montážou rozprašovača na Námestí slobody prebiehala v dvoch etapách, pričom obe zaobstarávala spoločnosť BEMAX s.r.o z Hruboňova. Samotné stavebno-inštalačné práce spojené so servisom závlahového systému a napájania studničnej vody stáli mesto 3 696 eur.

Cena rozprašovača vodnej hmly bola 2 466 eur. Sprevádzkovanie toto zariadenie však nebolo až také jednoduché, ako sa môže zdať na prvý pohľad, nakoľko museli byť splnené prísne bezpečnostné predpisy. Taktiež bolo potrebné vyriešiť prívod elektriny a vody tak, aby vyústili na vhodnom vhodnom mieste.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku