27.07.2021, meniny má
14. júna 2019

Osviežte sa priamo na Námestí slobody. Rozprašovač vodnej hmly vám oddnes pomôže zvládnuť horúčavy v meste

reklama

Vysoké horúčavy počas týchto dní sužujú všetkých obyvateľov nášho mesta. Aj cez víkend musíme klásť obrovský dôraz na dodržiavanie pitného režimu a pravidelné ochladzovanie organizmu.

Novým spôsobom, ako sa môžete v našom meste osviežiť, je rozprašovač vodnej hmly na Námestí slobody, ktorý začal fungovať od dnešného dňa. Z tohto kroku sa veľmi tešíme a dúfame, že pomôže čo najviac Seredčanom. Preto neváhajte a v prípade, že pôjdete cez naše námestie, skúste ho otestovať. Takýto rozprašovač určite poznáte z našich okolitých miest, respektíve z rôznych veľkomiest, v ktorých je niečo podobné na námestiach už povinným štandardom.

Skúste si ho predstaviť ako zariadenie, ktoré vodu rozprašuje na jemný osviežujúci závan s drobnými časticami vody. Keď cez neho prejdete, pocítite jemné dotyky vody, ale nemusíte sa báť, že by ste boli do nitky premočení.

Kto stojí za inštaláciou rozprašovača?

Realizácia prác spojených s montážou rozprašovača na Námestí slobody prebiehala v dvoch etapách, pričom obe zaobstarávala spoločnosť BEMAX s.r.o z Hruboňova. Samotné stavebno-inštalačné práce spojené so servisom závlahového systému a napájania studničnej vody stáli mesto 3 696 eur.

Cena rozprašovača vodnej hmly bola 2 466 eur. Sprevádzkovanie toto zariadenie však nebolo až také jednoduché, ako sa môže zdať na prvý pohľad, nakoľko museli byť splnené prísne bezpečnostné predpisy. Taktiež bolo potrebné vyriešiť prívod elektriny a vody tak, aby vyústili na vhodnom vhodnom mieste.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku