19.04.2024, meniny má
16. júna 2019

Otestovali sme ekologickú Luxury čistiareň v Seredi. Ako si poradila s červeným vínom a bravčovou masťou?

reklama

Určite to poznáte aj vy. S dobrým pocitom sa chystáte na svadbu alebo nejakú inú spoločenskú udalosť. Premýšľate nad outfitom, ktorý si oblečetie, no zrazu zistíte, že z poslednej akcie ostali na vašich šatách či obleku škvrny, ktoré doma nedokážete vyprať. Zamazať sa jednoducho dokážeme všetci. Sekunda nepozornosti, malá nehoda a nová drahá košeľa či šaty, na ktoré ste si vyčlenili rozpočet, sú zašpinené. Od kávy, vína, torty alebo iných ďalších chutných dobrôt, ktoré veľmi rýchlo vedia pristáť na vašom oblečení.

Presne z takýchto dôvodov vyhľadávame čistiarne odevov. V dnešnom článku vám predstavíme seredskú Luxury čistiareň, ktorá v našom meste pôsobí už nejaký ten mesiac a môže sa popýšiť statusom, že je ekologická. Aby sme nezostali len pri slovách, rozhodli sme sa, že jej služby naplno otestujeme. Na test sme si vybrali asi najhoršie možné škvrny, a to od vína, bravčovej masti, kávy a make-upu. Pred samotným testom si však predstavíme, o koho ide a aké služby vám ponúkajú.

Ekologická Luxury čistiareň

Čistiareň začala funguje v našom meste od 5. októbra 2018 a za ten čas stihli obslúžiť a vyčistiť oblečenie desiatkam Seredčanov a obyvateľov okolitých obcí. Ako jedna z mála čistiarní môžu o sebe tvrdiť, že sú ekologická čistiareň. To znamená, že sú šetrní nielen k prírode, ale aj k vášmu telu.

reklama

Na čistenie oblečenia totiž nepoužívajú chemické rozpúšťadlá, ktoré výrazným spôsobom zaťažujú čističky odpadových vôd. V Luxury čistiarni totiž čistia odevy metódou soft wash. Ide o metódu, pri ktorej sa využíva takzvané mokré čistenie od renomovanej značky pracích strojov Primus. Tá dokáže v plnej miere nahradiť chemické stroje, ktoré využívajú látky ako perchlóretylén alebo peretyl, ktorý je zakázaný v krajinách, ako Nórsko, Fínsko alebo Francúzsko.

Okrem toho majú chemické rozpúšťadlá tendenciu zanechávať po sebe stopy. Ide o vysušený perchlór, ktorý taktiež môže spôsobiť rôzne alergie. Takže, ak ste niekedy neboli spokojní so službami niektorej čistiarne, asi už viete prečo. Veľkou výhodou tejto čistiarne je aj ich moderný systém dávkovania čistiaceho prostriedku, ktorý môžete vidieť na obrázku nižšie. Systém je automaticky naprogramovaný tak, aby do čistiaceho procesu nadávkoval len toľko čistiacej látky, koľko dané prádlo alebo oblečenie potrebuje.

Systém automaticky rozozná, koľko čistiaceho prostriedku potrebuje dané oblečenie.

Aké služby vám čistiareň ponúka?

Tu musíme upozorniť, že nie sú služby ako služby. Majiteľkou Luxury čistiarne je veľmi milá a ochotná pani Želmíra Stránovská, ktorá sa pravidelne zúčastňuje na profesionálnych školeniach v oblasti čistenia materiálov a využívania ekologických prostriedkov. Okrem toho je členkou Slovenskej asociácie práčovní a čistiarní – SPaČ.

Luxury čistiareň vyčistí naozaj všetky látkové materiály od výmyslu sveta. Saká, svadobné šaty, košele, bundy, kožuchy, nohavice, bielizeň, kabáty, svetre, šaty, ale aj koberce, záclony, vankúše, deky, spacie vaky či pracovné oblečenie si môžete nechať spoľahlivo a kvalitne vyprať, vyčistiť a vyžehliť expresne s dodaním do 24 hodín.

„Našich zákazníkov si veľmi ceníme, a preto by sme im radi ponúkli zľavu na naše služby vo výške 15 % každú stredu.“ Želmíra Stránovská, majiteľka Luxury čistiarne

Zaujímavou a dolnkovou službou je impregnácia športového oblečenia, a teda obnovenie vodeodolnosti oblečenia. V tomto prípade ide najmä o športové oblečenie, hlavne lyžiarske odevy a doplnky. Čo sa týka cien, tak tie sú individuálne podľa typu oblečenia. Ak by sme vám chceli vypísať celý cenník, bol by naozaj dlhý. V krátkosti ale môžeme povedať, že Luxury čistiareň je cenovo veľmi dostupná a ceny za služby sa pohybujú v rozmedzí od 2,20 eur do 19,90 eur, čo za kvalitné a ekologické služby nie je vôbec veľa.

Čistiareň nájdete v polyfunkčnej budove hneď vedľa pošty na adrese Poštová 4342/12. Otváracie hodiny sú v pondelok až piatok od 9:00 hod. do 17:00 hod. a pre tých, ktorí počas pracovného týždňa nestíhajú prísť, majú otvorené aj v sobotu od 9:00 hod. do 12:00 hod. Vybaviť objednávku a dohodnúť si termín čistenia viete aj priamo na telefónnom čísle 0917 694 874.

S dobrou náladou a plnými rukami práce. Takto nás privítala majiteľka Želmíra Stránovská.

Ako dopadol náš test?

Spoločne sa teraz pozrime na to, ako si seredská Luxury čistiareň poradila s naším testom. Povedali sme si, že keď už ideme testovať, tak poriadne. Preto sme jednotlivé kúsky oblečenia zašpinili červeným vínom, bravčovou masťou, kávou, ale aj troškou zeminy. Ako môžete vidieť na fotkách, nejedná sa o drobné škvrny, ale oblečeniu sme dali poriadne zabrať.

Pre oblečenie sme si prišli presne za 24 hodín tak ako to garantuje sama majiteľka, pani Stránovská. Oblečenie sme do čistiarne doniesli bez vešiakov, pokrčené a zašpinené. Do rúk nám odovzdali oblečenie krásne čisté, vyžehlené a na vešiakoch, ktoré sme si mohli zobrať domov.

Jednotlivé veci sme dôkladne preskúmali, či niekde nezostala drobná škvrna alebo fľak, no musíme uznať, že oblečenie sme dostali do rúk naspäť také, ako keby sme ho v ten deň kúpili v obchode. Navyše ešte aj veľmi pekne voňalo.

Služby Luxury čistiarne preto vrelo odporúčame. Okrem toho je pre všetkých zázaníkov prichystaná aj skvelá zľava. Každú stredu bude na všetky služby zľava 15 %. Preto neváhajte, nechoďte za čistiarňami mimo Serede, ale skúste využiť lokálne služby vždy milej a usmievavej pani Želmíry Stránovskej.

Testovanie čistenia: káva + zemina

Testovanie čistenia: bravčová masť

Testovanie čistenia: červené víno

Testovanie čistenia: make-up

Tento článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Luxury čistiareň.

Zdieľať na Facebooku