24.06.2024, meniny má
14. júna 2022

OZ Tulák Sereď žiada o pomoc. Chýbajú mu dobrovoľníci na venčenie psíkov

OZ Tulák Sereď žiada o pomoc. Chýbajú mu dobrovoľníci na venčenie psíkov
Zdroj: FB OZ Tulák Sereď
reklama

Spoločné prechádzky obľubujú nielen ľudia, ale aj psíky. Bohužiaľ, tie mnohokrát menia svojho majiteľa a ich osud je v okamihu v rukách dobrých ľudí, ktorí sa o nich musia postarať. Aj v Seredi máme občianske združenie, ktoré pomáha psíkom aj mačičkám – takým, ktoré zostali bez domova.

OZ Tulák v Seredi už dlhodobo pomáha domácim miláčikom, ktorí sa nešťastne ocitli v nesprávnych rukách alebo sa od svojich majiteľov zatúlali. O psov aj mačky sa však starajú dobrovoľníci, ktorí majú taktiež svoje rodiny a zamestnanie. Aj preto potrebujú práve vašu pomoc, nie materiálnu, ale ľudskú.

Pomôcť môžete aj vy

OZ Tulák Sereď momentálne hľadá dobrovoľníkov na pravidelné venčenie psíkov v odchytových kotercoch v Seredi a Sládkovičove. Z časového hľadiska to už totiž dobrovoľníci, ktorí sa o psíky s láskou starajú aj napriek svojim vlastným povinnostiam, prestávajú stíhať.

Staranie sa o psov z útulku je niekedy náročné, avšak nie je to nič, čo by nezvládol empatický človek milujúci zvieratá. Náplňou práce dobrovoľníka pre OZ Tulák Sereď alebo Sládkovičovo bude:
  • venčenie psíkov aspoň 1 – 3-krát týždenne,
  • upratovanie v kotercoch,
  • kŕmenie.
Podmienky:
  • vek nad 18 rokov,
  • spoľahlivosť a ideálne aj nejaké skúsenosti so psíkmi (častokrát sú v kotercoch psy, ktoré boli predtým napríklad týrané…).

Pokiaľ máte čas a chuť pomôcť týmto spôsobom seredskému útulku, kontaktovať ich môžete priamo do správ na Facebooku. Takisto na ich Facebooku nájdete množstvo psov a mačiek, ktoré potrebujú a súrne hľadajú dočasku – dočasné ubytovanie vzhľadom na to, že kapacity v útulkoch sú často plné.

reklama

Zdroj: FB OZ Tulák Sereď

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: FB OZ Tulák Sereď
Zdieľať na Facebooku