19.04.2024, meniny má
12. marca 2019

Pamätajú si Seredčania svoje maturitné témy? Ktorú by ste si vybrali dnes?

reklama

Dnes 12. marca 2019 nastal pre maturantov deň „D“, nakoľko im začal týždeň písomných maturít. Prvá časť skúšok dospelosti potrápi na Slovensku viac ako 43 000 študentov z viac ako 700 stredných škôl. Študenti dnes mohli zúročiť svoje vedomosti a znalosti v teste a v slohovej práci zo slovenského jazyka a literatúry .

Ako si spomínajú Seredčania na svoju maturitu z týchto predmetov?

Budeme radi, ak sa s nami podelíte o svoje spomienky v komentároch k nášmu článku. Ako je to dávno, čo ste zasadli do maturitnej lavice? Aká téma vás zaskočila alebo potešila? Dnes krátko popoludní boli prostredníctvom Rádia Slovensko zverejnené štyri maturitné témy, o ktorých rozhodol Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM). Ktorá by vás oslovila najviac?

  1. Základný zdravotnícky výcvik by mal byť povinný (Diskusný príspevok)
  2. Môj mikrosvet (Umelecký opis miesta, kde žijem)
  3. Je smutné, že obeťami podvodníkov sa stávajú tí najzraniteľnejší (Úvaha)
  4. Ten odkaz prišiel v pravej chvíli (Rozprávanie)

Študenti stredných škôl sa museli tentokrát popasovať so skráteným časom pre vypracovanie zvolenej témy. Zo 150 minút mali k dispozícii po novom už len 90 minút. Zvolenú tému mali spracovať minimálne na jednu a maximálne na dve strany. V tejto chvíli už väčšina maturantov pozná svoje výsledky z písomnej skúšky zo slovenského jazyka. Otázky, ktoré museli v teste zvládnuť, boli zverejnené po 14:30 hod. Veríme, že dnes to má za sebou už aj váš maturant.

reklama

Do piatka 15. marca absolvujú maturujúci študenti skúšky zo slovenského jazyka, cudzieho jazyka aj matematiky a žiaci s maďarskou a ukrajinskou národnosťou budú maturovať aj zo svojho materinského jazyka. Všetkým študentom držíme palce.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku