25.04.2024, meniny má
29. novembra 2019

Päť víťazných zápasov za jeden víkend sme tu ešte nemali. Seredským basketbalistom sa naozaj darilo

Zdroj: BK Lokomotíva Sereď

Minulý víkend 23. – 24. novembra 2019 bol pre seredských basketbalistov opäť súťažný. Odohrali 8 zápasov, pričom 5 z nich vyhrali. To je naozaj veľmi pekný výkon, ku ktorému im gratulujeme.

Mladší žiaci U13

BK Lokomotíva Sereď – BK Inter Bratislava čierni 50:79 (14:31, 26:37, 38:57)
BK Lokomotíva Sereď – BK Inter Bratislava čierni 69:64 (28:11,40:33, 47:47)
Tréner: Jozef Ištok

Sokolovňa v Seredi zažila v sobotu krásnu športovú atmosféru so všetkým, čo k tomu patrí a v druhom zápase mladších žiakov aj obrovské prekvapenie na úkor úradujúceho majstra Slovenska. V tom prvom ešte domáci hráči umožnili výborne hrajúcim hosťom z Interu ukázať, prečo sú momentálne najlepším družstvom pod Tatrami. V tom druhom domáci zúžili rotáciu, hneď od úvodu postavili to najlepšie, čo v Seredi máme, čoho výsledkom bolo vedenie 28:11. Vytrvalou bojovnosťou, maximálnym úsilím a troškou šťastia sme si v dramatickej koncovke podržali vedenie. Prakticky všetci naši hráči ukázali, že ak spoja všetky svoje sily a schopnosti, hrajú kolektívne, navzájom sa podporujú, potom môžu zdolať aj tých najlepších na Slovensku.

Mladšie minižiačky

BK Lokomotíva Sereď – IBAS Bratislava 52:1
BK Lokomotíva Sereď – IBAS Bratislava 20:0
Trénerka: Stanislava Henčeková

V sobotu sme na Fándlyho škole odohrali zápas proti novovzniknutému družstvu IBAS Bratislava. Zápas sa odohral pred plnou diváckou kulisou. Treba pochváliť všetky dievčatá za snahu a veríme, že si zápas všetky užili.

Starší žiaci U15

BK Lokomotíva Sereď – BK Junior Komárno 95:69 (30:15, 55:27, 79:47)
Tréner: Patrik Sarna

Cez víkend nás čakali dva dôležité zápasy proti rivalom z juhu. V sobotu sme proti Komárnu začali veľmi aktívne a s celoplošnou obranou, ktorá už po pár minútach slávila úspech. Od začiatku zápasu sme jasne definovali našu hru, ktorú chceme hrať, a to znamenalo, že súper s nami prvý polčas absolútne nedokázal držať krok. S druhým polčasom však nemôžeme byť spokojní, pretože aj za vysokého rozdielu v skóre a širokej rotácii všetkých hráčov z lavičky by malo byť plné nasadenie až do záverečného hvizdu. To sa nám ale nedarilo, a tak sme už náskok v druhom polčase nenavýšili.

Mladšie žiačky

BK Slovan Bratislava – BK Lokomotíva Sereď 53:50 (25:31)
BK Slovan Bratislava – BK Lokomotíva Sereď 39:26 (24:16)
Tréner: Miloš Procházka

Boli sme blízko k víťazstvu, celý zápas sme viedli. V 4. štvrtine 1. zápasu sme však konto súpera zaťažili len 7 bodmi. Oba zápasy sme si nevedeli v obrane poradiť s fyzickou prevahou súpera. Ďalšími dôvodmi prehier bolo doskakovanie pod oboma košmi. Tu nás súper doslova zvalcoval, a taktiež sme jasné pozície spod koša zahadzovali. Slovan to využil a s neveľkými rozdielmi zvíťazil v oboch zápasoch.

BK Lokomotíva Sereď – ŠBK Junior Levice 99:82 (28:19, 50:43, 77:50)

Zápas s Levicami sme opäť začali na výbornú, to nám však nevydržalo veľmi dlho a súper sa z úvodného tlaku oklepal a začal sa presadzovať. V druhej štvrtine sme sa prispôsobili ich hre, a tak stav po prvom polčase bol viac-menej vyrovnaný. Druhý polčas prinášal svetlé aj slabšie chvíle, zlom nastal v druhej polovici tretej štvrtiny, kde sme výpadok súpera potrestali niekoľkobodovou šnúrou v rade. Štvrtá štvrtina sa teda už dohrala s pohodlným náskokom až do konca.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: BK Lokomotíva Sereď