04.03.2024, meniny má
4. augusta 2019

Patanka Veronika Greinerová si v Moskve splnila sen a dokázala, že patrí medzi svetovú špičku

Patanka Veronika Greinerová si v Moskve splnila sen a dokázala, že patrí medzi svetovú špičku
Zdroj IG: @veron_greiner
reklama

Talentovaná Veronika Greinerová zo športového klubu CalistheniX Sereď má v našom médiu čestné miesto a o jej úspechoch pravidelne informujeme našich čitateľov. O to viac nás potešilo, keď sme sa dozvedeli, že táto šikovná športovkyňa z Paty dosiahla ďalší úžasný míľnik vo svojej kariére v podobe bronzovej medaily na Majstrovstvách sveta v Rusku.

Je krásnym dôkazom toho, že sny sa plnia, ak človek chce a ide si za tým. Nie je to tak dávno, čo Veronika priznala, že účasť na tomto street workout šampionáte bola jej veľkým snom. Pred rokom sa jej ho podarilo naplniť a svoju šancu nepremárnila ani tentokrát.

Zdroj: FB Veronika Greinerová

Veronika je tretia najlepšia na svete

Veronika najskôr absolvovala majstrovstvá Slovenska, ktoré sa konali 15. júna 2019 v Trenčíne. Tam si vybojovala v kategórii freestyle ženy tretie miesto. Tvrdá práca, odhodlanie a motivácia sa vyplatili, pretože koncom júla jej nadšenie vyvrcholilo v hlavnom meste Ruska, kde si v strednej váhovej kategórii medzi 19 súperkami obhájila krásne tretie miesto.

reklama

Veronika si Moskvu určite zamilovala nielen vďaka tejto úspešnej výhre, ale aj vďaka všetkým zážitkom spojeným so súťažou a novými ľuďmi z rôznych kútov sveta. My jej v roku 2020 držíme palce, veľa odhodlania a úspešných súťaží. Len tak ďalej, Veronika, ďakujeme, že si k nám domov na Slovensko priniesla bronz.

„Nečakala som takýto úspech, možno vo sne. Tohtoročná súťaž a celková organizácia bola s vlaňajším rokom na neporovnanie. Okrem toho, že nám svetová federácia zabezpečila fantastické podmienky v priebehu celej súťaže, bolo postarané aj o ubytovanie v krásnom hoteli a výborné jedlo. Keďže tento rok rozdelili mužov aj ženy do dvoch váhových kategórií, víťazov bolo viac. V strednej váhovej kategórii, t. j. dievčatá nad 60 kg, som skončila na treťom mieste a zo všetkých sedemnásť žien na ôsmom. Srdečne ďakujem za všetky milé správy a blahoželania, veľmi si ich cením!“ Veronika Greinerová

Zdroj: FB Veronika Greinerová

Pýtate sa, čo je to street workout? 

Zaujímavý šport vychádza z gymnastiky a kalisteniky. Street workout je dynamicky sa rozrastajúci trend medzi pouličnými športmi. Pri tejto športovej aktivite sa nepoužívajú stroje. Postačí nájsť si vhodné miesto niekde v parku alebo na ulici, kde je k dispozícii aspoň nejaká tyč v podobe hrazdy alebo niekoľko jednoduchých preliezok, respi ihrísk. Potom je vaším jediným tréningovým nástrojom vaše telo a s trochou fantázie môžete absolvovať veľmi účinné cvičenie. Street workout je vo svojej základnej podstate kombináciou funkčného tréningu a kalisteniky (cvičenie s vlastnou váhou). 

Ak by ste si nechceli nechať ujsť Veronikine športové úspechy aj naďalej, tak určite sledujte jej profil na Instagrame, v ktorom sa so svojimi fanúšikmi rada delí o zaujímavé fotografie či videá momentov zo zákulisia súťaží, ale aj tréningov.

Zdroj: FB Veronika Greinerová

Zdroj: FB Veronika Greinerová

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdieľať na Facebooku