20.06.2021, meniny má
8. júna 2021

Pátranie po 13-ročnom chlapcovi, ktorého uniesol prúd rieky Váh pri Šúrovciach, je ukončené. Telo našli dnes ráno

Pátranie po 13-ročnom chlapcovi, ktorého uniesol prúd rieky Váh pri Šúrovciach, je ukončené. Telo našli dnes ráno
Zdroj: FB Polícia SR - Trnavský kraj/tvnoviny.sk
reklama

V rieke Váh, bližšie v časti Varov Šúr neďaleko Šúroviec prebiehala včera pátracia akcia po 13-ročnom chlapcovi, ktorého mal strhnúť prúd. Podľa KR PZ v Trnave bolo v čase udalosti na mieste aj osem detí, ktoré zalarmovali okoloidúceho muža.

Hasičské jednotky z Trnavy, Galanty, Serede a Šúroviec spolu s políciou a dobrovoľníkmi prehľadávali úsek až po Sereď. Ako informovali tvnoviny.sk, mŕtve telo chlapca našli dnes ráno v časti Šintavské bane.

Po chlapcovi pátrali všetky okolité hasičské jednotky

Mário Bihári odišiel včera z domu na bicykli okolo 15.20 hod. s tým, že ide s kamarátom na zmrzlinu. Namiesto toho sa však išiel kúpať do Váhu, kde sa deti doťahovali, kto doň skočí. Oznámenie o topiacom sa chlapcovi prijala Polícia SR  z linky 112 po 17.00 hod. Mária sa snažil pomôcť nájsť aj 39-ročný okoloidúci, ktorého deti hneď zalarmovali.

„Na miesto boli vyslané hasičské jednotky z Trnavy, Galanty a Serede s 11 príslušníkmi a šiestimi kusmi techniky. Po príchode na miesto jednotka okamžite spustila do rieky motorový čln, ktorý začal s prehľadávaním úseku až po Sereď,“ informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Lena Košťálová pre TASR.

Telo našli sedem kilometrov od miesta skoku

Do pátrania sa zapojil aj Dobrovoľný hasičský zbor obce Šúrovce, ktorý prehľadával vodnú hladinu v neoprénových oblekoch aj z brehu rieky. Techniku poskytlo aj občianske združenie Rescue Malé Karpaty.

Záchranné práce museli byť včera ukončené pre zotmenie a veľmi silný tok rieky Váh. Na miesto sa vrátili dnes napoludnie spolu s chlapcovým otcom, ktorý ho hľadal v rieke. Mŕtve telo chlapca našli približne sedem kilometrov vzdialené od miesta skoku do rieky Váh.

„Polícia apeluje na rodičov maloletých detí, aby ich v žiadnom prípade nenechávali bez dozoru v blízkosti vodných zdrojov, nádrží a riek. Prúd vody je nestabilný a každý deň môže byť situácia na vode iná. Preto žiadame ľudí, aby mysleli najmä na svoju bezpečnosť a poučili deti, aby samé nevchádzali do vody. Týka sa to nielen neplavcov, ale aj detí, ktoré vedia plávať,“ upozornila polícia vo FB statuse.

Zdroj: tvnoviny.sk

Zdroj: tvnoviny.sk

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: tvnoviny.sk, FB Polícia SR - Trnavský kraj
Zdieľať na Facebooku