19.05.2024, meniny má
12. septembra 2019

Pedagogička z Gymnázia Vojtecha Mihálika v Seredi RNDr. Mariana Straková získala Cenu Trnavského samosprávneho kraja

Pedagogička z Gymnázia Vojtecha Mihálika v Seredi RNDr. Mariana Straková získala Cenu Trnavského samosprávneho kraja
Zdroj: TTSK
reklama

Podobne ako po minulé roky, aj tento rok sa v divadle Jána Palárika v Trnave udeľovala Cena Trnavského samosprávneho kraja za osobitný prínos k rozvoju regiónu, za vynikajúce tvorivé činy a výsledky v rôznych oblastiach. Tohtoročné odovzdávanie ocenení sa uskutočnilo v utorok 10. septembra 2019. Trnavská župa tak ocenila prácu, zanietenie a osobné vklady ľudí v mnohých oblastiach verejného života a ich prínos k zlepšovaniu podmienok pre život a k celkovému rozvoju svojej obce, mesta či kraja. Tento rok bolo jednotlivcom a kolektívom udelených až 30 ocenení v kategóriách školstvo, kultúra, šport, zdravotníctvo, sociálne veci, doprava a občianska spoločnosť. Ešte v júni o ich držiteľoch rozhodli poslanci Trnavského samosprávneho kraja.

Zdroj: TTSK

Zdroj: TTSK

Zdroj: TTSK

reklama

Cena Trnavského samosprávneho kraja

Ocenení boli napríklad vysokoškolská pedagogička, koncertná umelkyňa a organizátorka hudobného života Eva Blahová či majster sveta v paracyklistike Jozef Metelka. Cenu Trnavského samosprávneho kraja in memoriam získal aj lekár Jaroslav Bakič, ktorý celý svoj profesionálny život pôsobil v jedinom zdravotnom obvode v dedinách pri Trnave. Medzi ocenenými mala svoje zastúpenie aj Sereď, a to v osobe RNDr. Mariany Strakovej, ktorá pôsobí na Gymnáziu Vojtecha Mihálika v Seredi.

Ocenená pedagogička zo seredského gymnázia

RNDr. Mariana Straková pôsobí na Gymnáziu V. Mihálika v Seredi už 16 rokov. Ako učiteľka predmetov biológia a chémia dosahuje na gymnáziu vynikajúce výsledky v starostlivosti o talentované deti a mládež. Stredobodom jej záujmu sú jej aprobačné predmety a s nimi súvisiaca environmentálna výchova. Jej študenti získavajú popredné umiestnenia v biologickej či chemickej olympiáde a v iných príbuzných súťažiach vo všetkých kolách v rámci celého Slovenska. Od školského roku 2004/2005 až po školský rok 2018/2019 vychovala v rámci uvedených súťaží 34 úspešných riešiteľov v celoštátnych školách. Svojich žiakov pripravila aj na medzinárodné olympiády: INEPO, EUSO, IJSO, IBO, INESPO, EUCYS, I-SWEEP Olympiad. Z týchto medzinárodných súťaží priniesli dve zlaté, tri strieborné a sedem bronzových medailí. Prostredníctvom svojich žiakov reprezentovala nielen Trnavský samosprávny kraj, ale aj celú krajinu na medzinárodnej úrovni.

My v redakcii jej k oceneniu a úspechu taktiež gratulujeme a želáme jej ešte veľa ďalších úspechov a šikovných žiakov.

Zdroj: TTSK

Zdroj: TTSK

Zdroj: TTSK

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním.

Zdroje: TTSK, trnava-live.sk, trnavskyhlas.sk
Zdieľať na Facebooku