12.04.2021, meniny má
27. marca 2021

Počas dnešného testovania odhalili antigénové testy len dvoch pozitívnych na koronavírus

Počas dnešného testovania odhalili antigénové testy len dvoch pozitívnych na koronavírus
zdroj: FB ChelloPhoto/eraportal.sk
reklama

V Seredi sa dnes v sobotu 27. marca 2021 konalo ďalšie kolo antigénového testovania na ochorenie COVID-19. Mesto opäť zriadilo šesť odberných miest pre občanov s trvalým pobytom v našom meste. Miera pozitivity od predchádzajúceho testovania klesla, čo je dobrá správa.

Dnes sa testovalo len do 16:30, a aj napriek tomu sa otestovalo opäť množstvo Seredčanov, ktorí potrebovali negatívne výsledky o prítomnosti koronavírusu do práce, alebo ako rodičia školopovinných detí.

Pozitívni boli dvaja

Z 3 310 otestovaných Seredčanov boli pozitívni len dvaja občania. To predstavuje mieru pozitivity 0,06%, čo je doteraz najnižšia. Dvoch pozitívnych odhalili testy na Mestskom úrade a na matrike mestského úradu. Toto číslo je doteraz najnižšie spomedzi všetkých seredských testovaní.

zdroj: Krízový štáb mesta Sereď

Výsledky testovaní doteraz

Po dnešnom testovaní máme najnižšie číslo pozitívnych od začiatku skríningu. V predošlých dvoch kolách boli výsledky taktiež uspokojivé, nakoľko už tretí týždeň sa držíme naozaj v nízkych hodnotách. Minulý týždeň bola miera pozitivity 0,24%, predminulý týždeň zas 0,12%. Situácia sa teda v našom meste značne zlepšuje, nemali by sme však zabúdať na istú mieru nepresnosti antigénových testov.

Kde sa môžete dať otestovať cez týždeň?

Bez rezervácie sa môžu dať všetci, nielen obyvatelia Serede otestovať na dvoch odberných miestach. Tými sú Kasárenská ulica a Phoenix Corp. na SAD na Trnavskej ceste s možnosťami rezervácie na tomto odkaze.

 

Podporte článok zdieľaním.

 

Zdroje: Krízový štáb mesta Sereď
Zdieľať na Facebooku