15.08.2020, meniny má
reklama
24. júna 2020

Podnikatelia Giovanni a Vlasta Spadea priniesli do Serede chuť Talianska. Ich príbeh, kávu a oriešky si zamilujete

Podnikatelia Giovanni a Vlasta Spadea priniesli do Serede chuť Talianska. Ich príbeh, kávu a oriešky si zamilujete
Zdroj: seredsity.sk/Michal Dinga

Podnikanie v našom meste má svoju dlhotrvajúcu tradíciu už desiatky rokov. Aj vďaka vynikajúcej geografickej polohe nášho mesta tu sídlia firmy ako Sedita, Hubert, Amazon či ďalšie veľké a známe spoločnosti.

Okrem slovenských gigantov však v našom meste pôsobí aj mnoho rodinných firiem, ktoré píšu krásne a zaujímavé príbehy. Jeden z nich žijú aj manželia Giovanni a Vlasta Spadea, ktorí priniesli chuť Talianska priamo do Serede v podobe jedinečnej kávy a bio orieškov, ktorých kvalitu spoznáte od prvého zahryznutia.

V tomto článku vám predstavíme rodinnú spoločnosť Essegi Slovakia, ktorá prináša taliansku kultúru priamo k vám domov. Ich jedinečnú a voňavú kávu či oriešky môžete ochutnať zdarma priamo u nich na predajni v areáli BM Kávoviny. Ich produkty si dokonca môžete zakúpiť aj online na eshope, ktorý nájdete na tomto odkaze.

Káva je nielen ich prácou, ale aj vášňou

Giovanni Spadea pochádza z Talianska, kde vlastnil a prevádzkoval kaviareň. Osud to však zariadil tak, že svoj druhý domov našiel na Slovensku. Už od prvej návštevy našej krajiny v roku 1993 však vedel, že je u nás veľký dopyt po vyššej kávovej kultúre a práve to môže byť jeho novým začiatkom na Slovensku.

Ako nám sám hovorí, prvé roky boli ťažké. Existoval tu akýsi štandard, z ktorého ľudia nechceli vykročiť. Nakupovali lacné produkty a nepozerali na kvalitu. Bolo ťažké nájsť správnych ľudí, ktorí by vedeli kávu nielen predať, ale ju aj správne pripraviť a ponúknuť  zákazníkovi dobrý servis.

Spoločne s manželkou Vlastou Spadea, ktorá pochádza zo Serede, vedú spoločnosť Essegi Slovakia, ktorá prináša nielen do nášho mesta tú pravú chuť Talianska.

„Espresso je jedno malé potešenie, ktoré si môžeme dovoliť každý deň. Každý z nás si zaslúži vychutnať si ten čarovný moment pri šálke kvalitnej kávy.“ Giovanni Spadea

Zdroj: Essegi Slovakia/Michal Dinga

Zdroj: Essegi Slovakia/Michal Dinga

Kvalita kávy a dlhoročné tradície

Manželia Giovanni a Vlasta spoločne dodávajú, že tak ako sa ľudia postupne naučili rozoznať kvalitné víno, vedia rozoznať aj kvalitnú kávu. Vidia a tešia sa, že situácia sa rokmi mení a kávový trend na Slovensku aj v Seredi ide správnym smerom.

Sami sa cítia byť súčasťou tejto zmeny a vo svojom sortimente vám ponúkaju kvalitu overenú desiatkami rokov skúseností. Essegi Slovakia spolupracuje so svetoznámou pražiarňou Goriziana caffē, ktorej história začala v roku 1967.

Tu v maličkej firme vytvorili excelentný taliansky produkt – talianske espresso. Za touto značkou sú dve generácie pražiarov a viac ako 50 rokov skúseností. Ako píšu na svojom webe www.essegi.sk, svojim klientom garantujú najjemnejšie a najvyberanejšie zmesi kávy.

Zdroj: seredsity.sk

Pôvodná remeselná výroba sa v priebehu rokov zavedením sofistikovaných systémov a špičkových strojov zmenila, ale vôňa a chuť kávy zostala rovnaká vďaka kvalite a originalite praženia.

Pražiareň Goriziana prešla neustálym vývojom, kým sa nestala najdôležitejšou pražiarňou kávy v oblasti Isontino a jednou z najpopulárnejších v Európe. Kávu Goriziana caffē si môžu milovníci kávy vychutnať vo viac ako 30 krajinách po celom svete a momentálne aj v Seredi.

Manželia Giovanni a Vlasta vás veľmi radi privítajú vo svojej predajni, kde vám do konca júla pripravia kávu zdarma na ochutnanie a my vám sľubujeme, že si ju zamilujete.

Zdroj: seredsity.sk

Ekologickí pestovatelia lieskových orieškov a mandlí

Pravú chuť Talianska spoznáte nielen v káve, ale aj v orieškoch. Konkrétne sa bavíme o lieskových orieškoch a mandliach. Spoločnosť Essegi začala pred dvomi rokmi spolupracovať s drobnými ekologickými pestovateľmi z Talianska.

Je veľmi vzácne, že tieto oriešky sú skladované v škrupine a sú vylúpané a pražené vyslovene na objednávku manželov Spadea. Vďaka tomuto systému môže spoločnosť Essegi Slovakia ponúknuť zákazníkom lieskovce a mandle vo výnimočnej kvalite.

Oriešky sú vákuovo balené a je to z jednoduchého dôvodu – čerstvosť. Vďaka tomuto typu balenia zostanú dokonale chrumkavé aj keď ich vytiahnete zo skrinky neskôr. Ten rozdiel v chrumkavosti a chuti bol obrovský a my vám ich odporúčame otestovať. V porovnaní s tými z potravinových reťazcov sú ovela chutnejšie.

V roku 2019 pridali do ich sortimentu kvalitné argentínske arašidy Picoteamo. Je to produkt rodinnej argentínsko-talianskej spoločnosti. Sú pražené v Taliansku a sú len veľmi jemne solené morskou soľou. Aj v tomto prípade vákuové balenie zachová ich čerstvosť a chuť na oveľa dlhšie obdobie.

Zdroj: Essegi Slovakia/Michal Dinga

Zdroj: Essegi Slovakia/Michal Dinga

Spoločnosti Essegi môžete dôverovať

Manželia Giovanni a Vlasta sú veľmi milí ľudia s obrovským nadšením a láskou k svojej práci. Okrem všetkého vyššie spomenutého rozširujú svoje služby aj o poskytovanie profesionálnych talianskych kávovarov značky Futura do vašej domácnosti, kancelárie alebo kaviarne.

Ak máte záujem o profesionálne školenie prípravy a podávania kávy, ich workshopy jednoznačne stoja za investíciu. Veľmi zaujímavou ponukou je aj niekoľko druhov zelenej kávy, ktoré môžu na ďalšie spracovanie nakupovať lokálne pražiarne. Essegi Slovakia sa tak snaží byť rovnocenným partnerom nielen s bežným zákazníkom, ale aj podnikateľskými subjektami.

Spoločnosť Essegi nájdete hneď pri hlavnom vstupe do areálu BM Kávoviny v Seredi a navštíviť ich môžete každý pracovný deň v týždni. Zaparkovať môžete na parkovisku pre návštevy a klientov v tesnej blízkosti areálu. Pre viac informácií ich určite sledujte na ich Facebooku či Instagrame alebo navštívte ich web.

Zdroj: Essegi Slovakia/Michal Dinga

Zdroj: Essegi Slovakia/Michal Dinga

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Zdroj: seredsity.sk

Článok vznikol s spolupráci s Essegi Slovakia.

Zdroje: Článok vznikol s spolupráci s Essegi Slovakia.
Zdieľať na Facebooku