24.02.2024, meniny má
4. decembra 2018

Amazon chce byť dobrý sused. Snaží sa podporiť čítanie a záujem detí o literatúru

reklama

Spoločnosť Amazon pokračuje s podporou mladých čitateľov v našom regióne. V rámci komunitného programu Kindlotéka, firma darovala ďalšie tri čitateľské kútiky základným školám v Šali, Pate a Trnave. Cieľom projektu je podporiť čítanie a záujem detí o literatúru. Jedinečný projekt Kindlotéka opäť podporí rozvoj regiónu, v ktorom pôsobia a žijú zamestnanci spoločnosti Amazon s ich rodinami a deťmi.

Interaktívne čitateľské kútiky boli inštalované už v siedmich školách a najnovšie boli otvorené na Základnej škole s materskou školou Jána Bottu v Trnave, Základnej škole s materskou školou P. Pazmaňa v Šali a Základnej škole v Pate. Zaujímavosťou je, že všetky školy nominovali samotní zamestnanci reverzného logistického centra v Seredi.

„Amazon začal písať svoju históriu ako predajca kníh, ktoré sú stále neodmysliteľnou súčasťou našej firmy. Máme radosť aj z toho, že sa do projektu s nadšením zapojili naši zamestnanci. Dostali sme od nich niekoľko stoviek hlasov pri výbere škôl.“  uviedol Matt Greene, generálny manažér reverzného logistického centra Amazon v Seredi.

reklama

Čo deti čítajú?

Každý čitateľský kútik Kindlotéka je vybavený šiestimi elektronickými čítačkami Kindle, ako aj nabíjacími stanicami. Spoločnosť Amazon k tomu venovala aj 300 elektronických kníh a 70 tlačených kníh – všetky si vyberali samotné školy. Sú medzi nimi klasické tituly, ale nechýbajú ani knihy od súčasných autorov detskej tvorby.

Najobľúbenejším žánrom sú detektívne príbehy, dievčenské romány a najpopulárnejším titulom sa stala séria kníh Mimi a Líza. Nechýbajú ani slovníky či encyklopédie o prírodných vedách, zvieratách alebo histórii, ktoré predstavujú jednu pätinu zo všetkých vybraných kníh.

„Sme radi, že môžeme našim žiakom ponúknuť atraktívnu alternatívu ku klasickým knihám. Mladšia generácia ocení možnosť prepojenia technológií a čítania, vďaka čomu bude pre nich literatúra zaujímavejšia. O čítačky je u nás už teraz veľký záujem,“ povedala Jana Martinková, riaditeľka ZŠ Pata. Zároveň dodala, že vďaka čitateľskému kútiku si v škole vyčlenili novú miestnosť na knižnicu.

Kindlotéka je veľmi sympatický projekt, vďaka ktorému sa u žiakov kultivuje pozitívny vzťah ku knihám a čítaniu. Teší ma, že tento čitateľský kútik má zastúpenie už aj u nás v Pate. dodal Jozef Berčík, starosta obce Pata.

Amazon sa snaží byť dobrý sused

Spoločnosť Amazon systematicky podporuje komunity, v ktorých pôsobí. Čitateľský kútik Kindlotéka využívajú žiaci a študenti na ďalších siedmich školách v seredskom regióne. Amazon tak dovedna daroval školám 3 400 e-kníh, 710 tradičných kníh a 68 e-čítačiek Kindle.

Posledných päť Kindloték spoločnosť odovzdala školám, ktoré nominovali zamestnanci reverzného logistického centra Amazon v Seredi. Okrem projektu Kindlotéka zamestnanci spoločnosti Amazon z logistického centra v Seredi opäť spustili zbierku teplého oblečenia pre ľudí v núdzi z okolia mesta.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním

Zdieľať na Facebooku