18.10.2021, meniny má
26. mája 2021

Pomôžte základným školám zo Serede a okolia získať ovocie a zeleninu na celý školský rok. Hlasovanie v projekte Čerstvé hlavičky je už spustené

Pomôžte základným školám zo Serede a okolia získať ovocie a zeleninu na celý školský rok. Hlasovanie v projekte Čerstvé hlavičky je už spustené
Zdroj: pixabay.com/zsjfandlyhosered.edupage.org
reklama

Zaradenie ovocia a zeleniny do každodenného jedálnička so sebou prináša mnoho zdravotných benefitov a vitamínov, ktoré sú obzvlášť dôležité pre správny vývoj detí. Dôležitosť konzumácie zdravých a čerstvých potravín si uvedomuje aj spoločnosť Kaufland, ktorá už po tretíkrát spúšťa projekt Čerstvé hlavičky.

Zapojili sa doň aj základné školy zo Serede, Šintavy a Šoporne, ktoré môžu získať pravidelnú zásobu ovocia a zeleniny na nasledujúci školský rok vďaka vášmu hlasovaniu.

Každý hlas je dôležitý

Podľa predbežného poradia škôl je v súčasnosti na prvom mieste Základná škola s MŠ v Šintave s vyše 3 300 hlasmi. Druhá v poradí je ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi a trojicu uzatvára ZŠ s MŠ Komenského v Šoporni. Za školy môžete zahlasovať opakovane každý deň do 23. júna 2021 na tomto odkaze. Stačí sa najprv prihlásiť prostredníctvom sociálnej siete alebo zaregistrovať s e-mailovou adresou.

„Milí rodičia, žiaci, učitelia, priatelia školy, výzvou tohto týždňa je dobehnúť našu bodovú stratu a ukázať, že nám všetkým záleží na tom, aby mali naši žiaci pravidelný prísun ovocia a zeleninky. Hlasovať sa dá opakovane každý deň. V jednote je sila, tak poďme do toho,“ oslovila verejnosť vo FB statuse ZŠ Juraja Fándlyho Sereď.

Aby Kaufland zabezpečil rovnaké šance pre všetky zaregistrované školy, odovzdané hlasy sa prepočítavajú tzv. koeficientom. To znamená, že počet odovzdaných hlasov sa delí počtom žiakov danej školy a vynásobí sa 1000.

Zdroj: cerstvehlavicky.sk

Pestré potraviny po celý rok

Do projektu sa tento rok prihlásilo 258 základných škôl z celého Slovenska. Výhrou je 200-gramový zdravý balíček  čerstvého ovocia a zeleniny pre každého žiaka na celý školský rok 2021/2022. Nárok na ovocie či zeleninu má každý žiak školy bez ohľadu na to, či sa súťaže zúčastnil alebo nie.

ZŠ Juraja Fándlyho sa podarilo zvíťaziť v predchádzajúcich ročníkoch, kedy boli do tried raz týždenne distribuované jablká, banány, hrušky, hrozno, ringloty, mrkva, kaleráb a kiwi. Okrem ovocia a zeleniny žiaci dostali aj tematické brožúrky.

Zdroj: zsjfandlyhosered.edupage.org

Podporte článok zdieľaním.

Zdroje: cerstvehlavicky.sk, FB ZŠ Juraja Fándlyho v Seredi
Zdieľať na Facebooku